Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Janek Krasicki Janek Krasicki

Happening ze sztuką teatralną w tle

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w niedzielnym (19 czerwca) happeningu, realizowanym przez osoby z niepełnoprawnością intelektualną - uczestników warsztatów „Z sercem na scenie”.

Przedsięwzięcie „Z sercem na scenie” jest kontynuacją realizowanego przez PSOUU Koło w Elblągu w latach 2009-2010 projektu „Animacyjny Klub Terapeutyczny (AKT) - Przyszedłem, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
     Głównym celem projektu „Z sercem na scenie” jest poszerzenie oferty artystycznej edukacji pozaszkolnej 10-osobowej grupy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu.
     Realizując działania projektowe udowodniamy, że niepełnosprawność nie musi zabierać marzeń, pasji, ambicji, a osoby te są często naprawdę bardzo utalentowane. Mają jednak utrudniony start we wszystkich dziedzinach życia. Teatroterapia jest nowoczesną formą edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Teatr jest polem szerokich możliwości osobowościowo- twórczych, gdyż osoba mimo ograniczeń wynikających z niepełnosprawności intelektualnej, może występować w roli twórcy, co ma nieocenioną wartość terapeutyczno-wychowawczą.
     Cykl warsztatów teatralnych wpływa na poczucie zadowolenia i satysfakcji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, a wyjścia do teatru, udział w lokalnych amatorskich festiwalach i przeglądach teatralnych, happeningi organizowane wspólnie z uczestnikami uczniowskich grup teatralnych przyczyniają się do przełamywania barier i stereotypów dotyczących niepełnosprawności, oraz integrują dzieci i młodzież ze środowiskiem lokalnym.
     
     Happening ze sztuką teatralną w tle odbędzie się w niedzielę (19 czerwca) na Starówce w godz. 13:30-14:30. W programie: zajęcia z charakteryzacji, malowanie twarzy, zabawa z clownami, tworzenie i wystawa prac plastycznych związanych ze scenografią teatralną.
     
     Projekt "Z sercem na scenie - edukacja teatrem drogą do rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną" realizowany przez PSOUU Koło w Elblągu dofinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wydział Kultury w ramach konkursu: „Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży- Projekty poszerzające ofertę artystyczną edukacji pozaszkolnej skierowanej do dzieci i młodzieży".
Magdalena Byzdra, PSOUU Koło w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki