Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Hipnoza na festiwalu w Finlandii

Elbląg, Hipnoza na festiwalu w Finlandii

Integracyjny festiwal tańca i teatru odbywa się w Turku, w Finlandii po raz trzeci. W tegorocznej edycji, która potrwa od 29 do 31 sierpnia, wystąpią artyści niepełnosprawni i sprawni m.in. z Irlandii i Finlandii. Z Polski wystąpi elbląska grupa Hipnoza.

Podczas festiwalu, poza prezentacjami artystycznymi odbędą się warsztaty z zakresu arteterapii, happening uliczny, działania integrujące osoby sprawne i niepełnosprawne.
     Festiwal służy szeroko pojętej integracji oraz przełamywaniu stereotypów dotyczących aktywności artystycznej, społecznej osób z niepełnosprawnościami.
     Współpraca CSE Światowid z fińską organizacją Kynnys ry Turun toimikunta z Turku ma swoje początki w 2009 roku, kiedy Światowid wziął udział w międzynarodowym projekcie „Vielfalt in Europa – Variety in Europe” w Rostocku. Kolejne spotkanie z fińskim partnerem miało miejsce w 2011 roku w Elblągu, podczas 5. edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Światowid zaprosił wówczas niepełnosprawnych tancerzy z Turku i Helsinek (taniec na wózkach), którzy zaprezentowali niezwykły pokaz „Magic Dance”.
     - Bardzo twórcza jest nasza współpraca z Finami, otwieramy się na nowe obszary, doskonalimy wzajemnie swoje umiejętności w zakresie arteterapii – mówi Teresa Miłoszewska z CSE Światowid. – Staramy się angażować w nasze działania różne organizacje pozarządowe i instytucje z naszego regionu. Tym razem jedziemy z grupą niepełnosprawnych tancerzy z elbląskiej grupy Hipnoza.
     Hipnoza ma na swoim koncie kilka pokazowych występów, m.in. podczas Festiwalu Tańca Baltic Cup w Elblągu, na mistrzostwach Polski IDO Disco Dance oraz Disco Freestyle. Grupa występowała również podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych organizowanych przez CSE Światowid oraz Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Na co dzień Hipnoza liczy ponad 20 osób, na potrzeby festiwalu w Turku przygotowano program w mniejszym składzie osobowym. Członkowie grupy to podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Sprawniejsi". Trenerem Hipnozy jest Piotr Beńko.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy