Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Historia Bretanii w obrazie, słowie, muzyce

Elbląg, Historia Bretanii w obrazie, słowie, muzyce

CSE „Światowid” oraz Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie zapraszają na 20. Dni Bretanii, które odbędą się w czwartek, 5 listopada. W „Światowidzie” będzie można posłuchać melodii i pieśni bretońskich, rozmowy dziennikarza i historyka na temat Bretanii, a także zobaczyć fotografie tego regionu. Wstęp wolny.

Bretania to miejsce, gdzie mieszają się kultury anglosaska z romańską. Ogromny wpływ na wygląd regionu i ludzi w nim żyjących ma celtycka przeszłość. Tutaj spotkać można niepowtarzalne krajobrazy wybrzeża Atlantyku – piaszczyste plaże, skaliste klify i urwiska.
     - Województwo warmińsko-mazurskie od wielu lat współpracuje na różnych polach z francuskim departamentem Côtes d’Armor należącym do historycznego regionu Bretanii – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor „Światowida”, organizator przedsięwzięcia. - Dzięki temu możemy powitać w Elblągu znakomitych francuskich gości.
     Ten wielodyscyplinarny pokaz ma przybliżyć polskiej publiczności celtycki rodowód Bretanii, jej tożsamość kulturową i artystyczną oraz jej oryginalne miejsce na mapie współczesnej Francji. Rozmowie dziennikarza z historykiem (z udziałem tłumacza) towarzyszyć będą typowe melodie i pieśni bretońskie oraz fotografie.
     
"Historia Bretanii w obrazie, słowie, muzyce"
     Francuscy goście wieczoru:
     Jean-Jacques Monnier (historyk)
     Olivier Caillebot (dziennikarz)
     Corentin Le Davay (pieśniarz bretoński)
     Alan Madec (akordeonista- muzyk bretoński)
     
     Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 listopada o godz. 18 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp wolny.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem