Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Historia jeszcze bliżej. Szkolenie dla nauczycieli

Elbląg, Historia jeszcze bliżej. Szkolenie dla nauczycieli

CSE „Światowid” i IPN zapraszają nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na wykład, prezentację filmu i warsztaty pt. „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej”.

Spotkanie ma pomóc nauczycielom w przekazywaniu wiedzy o mordzie blisko 6 mln europejskich Żydów, w tym 3,5 mln Żydów polskich. Służyć ma również ciągłemu kształtowaniu żywej pamięci o tych wydarzeniach, przede wszystkim o ofiarach, ich cierpieniu i śmierci, a także odwadze i determinacji tych, którzy przeżyli.
     Ma przypominać o sprawcach, ich ideologii i postawach, często pełnych nienawiści i pogardy dla życia, ale też o zachowaniach przez Hannah Arendt nazywanych „banalizacją zła”. Wreszcie ma pokazać zachowania i postawy świadków Shoah.
     Program spotkania:
     11.00 – 12.00 - Wykład „Etapy niemieckiej polityki antyżydowskiej na ziemiach polskich w latach 1939–1945” – dr hab. Grzegorz Berendt (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, Uniwersytet Gdański)
     12.00 – 12.15 - Przerwa
     12.15 – 12.45 - Pokaz filmu „Henryk Sławik, polski Wallenberg” (reż. Marek Maldis)
     12.45 – 13.30 - Prezentacja teki oraz zajęcia warsztatowe – Izabela Brzezińska (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku)
     
     Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatnie pakiet edukacyjny „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej” na rzecz instytucji i placówek oświatowych przez nich reprezentowanych. Ponadto otrzymają zaświadczenie o udziale w formach doskonalenia zawodowego.
     Spotkanie  w poniedziałek, 18 listopada w godz. 11-13.30 w „Światowidzie” w sali nr 38 (I piętro).
     Zgłaszanie uczestnictwa pod nr tel.: 55 611 20 50 do 15 listopada.
     
     Organizatorem spotkania jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN Gdańsk.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem