Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

III Letnia Akademia Organowa

Elbląg, III Letnia Akademia Organowa Na zdjęciu Krzysztof Urbaniak. Fo. nadesłane.

Już od trzech lat druga połowa sierpnia w Pasłęku bogata jest w wydarzenia artystyczne i pedagogiczne skoncentrowane wokół organów Andreasa Hildebrandta. Podczas III Letniej Akademii Organowej odbędą się prezentacje organów, recitale, noc bachowska oraz wystawa.

18 sierpnia o godz. 19:00 Krzysztof Urbaniak, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku oraz pedagog uczelni muzycznych Łodzi i Krakowa, prezentacją organów wraz z recitalem gdańskiej muzyki organowej zainauguruje III Letnią Akademię Organową w Pasłęku, która już od 2013 r. w kameralnym gronie gromadzi wokół zabytkowych pasłęckich organów młodych adeptów sztuki organowej. Letnia Akademia Organowa w Pasłęku organizowana jest przez Katedrę Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi we współpracy z parafią rzymskokatolicką św. Józefa w Pasłęku.
     
     21 sierpnia o godz. 20:00 w ramach koncertu połączonego z prezentacją organów Hildebrandta wystąpią uczestnicy III Letniej Akademii Organowej w Pasłęku.
     
     22 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na monograficzny recital Marcina Szelesta, krakowskiego organisty i profesora Akademii Muzycznej w Krakowie. W ramach recitalu wykonane zostaną wszystkie dzieła organowe Nicolausa Bruhnsa (1665-1697) oraz Johanna Nicolausa Hanffa (1665-1711), których 350. rocznica urodzin przypada w 2015 r.
     
     23 sierpnia o godz. 20:00 zapraszamy na noc z muzyką Jana Sebastiana Bacha (1685-1750), którego 330. rocznicę urodzin świętujemy w bieżącym roku. Usłyszymy trzy tematyczne recitale organowe:
     
− Der junge Bach (młody Bach),
− Hoforganist (nadworny organista),
− Thomaskantor zu Leipzig (kantor u św. Tomasza w Lipsku).
     
     Słowo o życiu i twórczości Jana Sebastian Bacha przedstawi Krzysztof Urbaniak.
     
     Tego wieczoru przy organach Hildebrandta zasiądą:
     
o godz. 20:00 Łukasz Mosur (kaliski organista, laureat konkursów organowych i pedagog poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza − Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu),
     
o godz. 21:30 Krzysztof Musiał (krakowski organista, zwycięzca IV Akademickiego Konkursu Organowego "Romuald Sroczyński im memoriam" w Poznaniu, grudzień 2014),
     
o godz. 23:00 Tomasz Soczek (zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J. Kucharskiego w Łodzi, marzec 2014).
     
     W przerwach między poszczególnymi recitalami zapraszamy do Oratorium im. Jana Pawła II, gdzie przy kawie i ciastku będzie można zapoznać się z wystawą poświęconą działalności XVIII-wiecznego organmistrza Christopha Heinricha Obucha z Morąga, który w II połowie XVIII w. kilkakrotnie restaurował pasłęckie organy.
     
     Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
     
------------ Artykuł sponsorowany ------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl