UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ilustracje Ewy Boguckiej-Pudlis w bibliotece

 
Elbląg, Ilustracje Ewy Boguckiej-Pudlis w bibliotece
fot. nadesłane

W piątek 6 lipca o godz. 18 zapraszamy do Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej na wernisaż wystawy ilustracji autorstwa Ewy Boguckiej-Pudlis. Prace artystki prezentowane będą w murach biblioteki do końca lipca. Wstęp wolny.

Ewa Bogucka-Pudlis - ur. 1960 w Pułtusku. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie w 1980 roku. Malarstwa i rysunku uczyła się w pracowni Bohdany Pietkiewicz. Studiowała w PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w 1986. Mieszka w Trójmieście.
     Obecnie zajmuje się ilustracją i malarstwem. Jej prace malarskie i rysunki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Debiutem ilustratorskim artystki był „Faraon” Bolesława Prusa dla Wydawnictwa „Polonia” w Warszawie w 1987 r. Od 1992 r. współpracowała z wydawnictwami gdańskimi: „Graf”, „Novus Orbis”, „L&L” i wydawnictwami warszawskimi: „Książka i Wiedza”, „Świat Książki” i innymi. Ilustruje bajki, lektury szkolne, literaturę młodzieżową, klasykę, fantasy i inne.
     Artystka związana jest z Elblągiem zawodowo i rodzinnie (tu nadal mieszka jej mama). Współpracowała z Galerią El w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy jej dyrektorem był Ryszard Tomczyk, a potem Andrzej Szatkowski. Brała udział w kilku Salonach Elbląskich oraz Konfrontacjach Plastycznych Polski Północnej (w roku 1987). Jej prace były prezentowane w Galerii El podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych. Przez pewien czas pracowała również jako projektantka ubiorów w Zakładzie Przemysłu Odzieżowego „Truso”. Na lipcowej wystawie w Galerii Spatium Novum będzie można zobaczyć ilustracje autorki, całkiem możliwe jednak, że w niedalekiej przyszłości zaprezentowane zostaną tu również prace malarskie, tak aby pokazać elblążanom przekrój całej twórczości artystki.
     
     Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca w godzinach otwarcia biblioteki.
     
     Pod koniec lipca w bibliotece odbędą się warsztaty tworzenia ilustracji dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi artystka. O dokładnym terminie będziemy jeszcze informować. Chętnych prosimy o zgłaszanie się pod nr telefonu: 55 611 31 55.
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama