Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inspirowane wsią. Wernisaż w czwartek

 
Elbląg, Inspirowane wsią. Wernisaż w czwartek fot. nadesłana
Rek

Jak oddać nastrojowość wsi? Rustykalnie czy ludowo? Realistycznie czy przez pryzmat symboli? Plastycznych koncepcji, dla których inspiracją są motywy wiejskie może być bardzo wiele. Aby się o tym przekonać – warto wybrać się na wernisaż wystawy prezentującej dokonania laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Inspirowane wsią”.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym oraz CSE „Światowid” zapraszają na wernisaż w czwartek (2 października) o godz. 18 do Galerii Nobilis.
     Trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Z dziewiętnastu szkół wpłynęło ponad 400 prac wykonanych w różnorodnych technikach.
     Prace były oceniane w następujących kategoriach: rysunek, malarstwo, fotografia artystyczna, film krótkometrażowy i grafika warsztatowa. Wiele z nich zachwycało inwencją i wysokim poziomem wykonania. Dlatego jury, w składzie: prof. Mariusz Dąbrowski z ASP w Warszawie, prof. Mariusz Białecki z ASP w Gdańsku oraz prof. Jacek Zdybel z ASP w Gdańsku, miało niełatwe zadanie w wyłonieniu laureatów.

  fot. nadesłana fot. nadesłana

Nagrodę Grand Prix otrzymała Urszula Kałabun z LP w Gronowie Górnym. Nagrodę Specjalną Starosty Elbląskiego przyznano Wiktorii Paprocie z LP w Gronowie Górnym.
     W kategorii - rysunek - II miejsce otrzymali: Bartłomiej Wachacz z PZSP im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Sandra Langkafel z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Wyróżnieniami uhonorowano: Annę Mich, Martynę Jakubowską oraz Annę Suchy.
     W kategorii – malarstwo – I miejsce otrzymała: Adriana Bodar z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie. II miejsce zajęła Adrianna Leszczyńska z LP w Gronowie Górnym. III miejsce przyznano -Anecie Tkaczyk z ZSP im. Józefa Brandta w Radomiu. Wyróżnienia otrzymali: Jan Jaworski, Weronika Muller, Natalia Sobczak, Agata Grzesz i Michał Laurentowski.
     W kategorii – grafika warsztatowa – I nagrodę uzyskała: Aleksandra Krystosiak z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży. II miejsce zajęły Marta Solecka z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz Natalia Grabowska z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży. III miejsce przyznano Agacie Zyskowskiej z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży.
     W kategorii – fotografia artystyczna – I miejsce zajęła Magdalena Mortel z LP im. Artura Grottgera w Supraślu. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Radziewicz z LP im. Artura Grottgera w Supraślu.
     W kategorii – film krótkometrażowy – I miejsce otrzymała Katarzyna Starzyńska z LP w Gronowie Górnym, zaś II miejsce – Adrianna Jaworska z PLP im. Erica Mendelsohna w Olsztynie.
     Uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Laureatom składamy gratulacje. Wszystkich elblążan zachęcamy do odwiedzin Galerii Nobilis, aby mogli się przekonać, co nowego i ożywczego dzieje się w młodej polskiej plastyce.

Paulina Łuczak, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
OKOWOKO s.c.
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE