Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Instalacja Grzegorza Drozda działa ponownie

 
Elbląg, Instalacja Grzegorza Drozda działa ponownie Instalacja, fot. Piotr Grdeń
Rek

Pod koniec sierpnia br. na trawniku obok parkingu Ratusza Staromiejskiego w ramach kolejnego etapu tegorocznego „Przebudzenia” Grzegorz Drozd umieścił rzeźbę przypominającą w formie nagrobek.

Wewnątrz niej zamontowany został specjalny system rejestrujący zarówno dźwięk, jak i obraz. Po paru dniach funkcjonowania przecięto w niej kable (dał tutaj znać o sobie elbląski wandalizm). Częściowo też zawiódł sam program, a ówczesne prace nad nim nie przyniosły oczekiwanych przez nas efektów. W ciągu ostatnich dwóch tygodni podjęliśmy próbę ponownego uruchomienia instalacji Grzegorza Drozda, która zakończyła się sukcesem.
     We wrześniu, rzeźba ta, będąca zarazem interaktywną instalacją, z przyczyn od nas niezależnych niestety nie działała, choć z założenia artysty miała nieprzerwanie funkcjonować w przestrzeni publicznej, stanowiąc swoistą platformę swobodnej ekspresji, działającą zarówno w rzeczywistości realnej, jak i w przestrzeni wirtualnej Internetu.
     Obecnie instalacja znów nagrywa. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie dane jej funkcjonować zdecydowanie dłużej, niż ostatnio, ale to już zależy przede wszystkim od samych elblążan.
     W każdym razie, według zamysłu artysty, każdy mieszkaniec Elbląga oraz turysta, ma możliwość nagrania siebie – zaprezentowania tego, co w danej chwili przyjdzie mu do głowy. Wystarczy nacisnąć przycisk (w formie kontaktu), znajdujący się na zewnątrz formy a uruchamia się, trwająca 30 sekund, rejestracja dźwięku i obrazu. Można wtedy, np. pozdrowić rodzinę, przyjaciół, znajomych; skomentować ostatnie wydarzenia (z naszego życia, czy miasta), które nas zaciekawiły, poruszyły, zirytowały itd. Możliwości wyrażenia swojej ekspresji są nieograniczone.
     Zarejestrowany materiał po upływie 24 godzin trafi do sieci, gdzie nagrywający się, może zapoznać się z nagranym przez siebie materiałem. Wszystko skoordynowane zostało z YouTube, gdzie zainteresowani mogą przeglądać utrwalone dzięki instalacji filmiki, komentować je, dzielić się pomiędzy sobą wrażeniami. Link, przekierowujący na odpowiedni kanał YouTube dostępny jest na stronie projektu (www.przebudzenie.art.pl) pod etapem Grzegorza Drozda.
     Liczymy, że uruchomiona w rzeczywistości realnej instalacja, będąca polem do swobodnej kreacji dla szeroko rozumianego społeczeństwa i mająca swój odpowiednik w przestrzeni wirtualnej, pozwoli na nieskrępowaną wymianę myśli. Na ile nam się to uda, czas znów pokaże.
     
Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.
Płyn Hayne
Soczewki progresywne 390zł