Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Integracja, muzyka i plastyka

W trakcie dwudniowych polsko - rosyjskich prezentacji artystycznych, które odbyły się w Światowidzie, występowały zespoły muzyczne działające przy elbląskich ośrodkach wspierających twórczą aktywność osób specjalnej troski.

Liczną publiczność rozgrzewały m.in. Szwagry, Tolerancja" i zespół z Dziennego Centrum Aktywności. Przygotowana specjalnie na prezentacje wystawa ukazała szeroki wachlarz plastycznych możliwości młodych i wrażliwych artystów. Oprócz prac malarskich wystawiono kompozycje ceramiczne, rękodzieło artystyczne, kolorowe batiki, z których część powstała podczas wcześniejszych spotkań.
     Rosjanie z Kaliningradu także przywieźli dużych formatów obrazy malowane akwarelami, temperami. Nie zabrakło prac nawiązujących do rosyjskiej sztuki ludowej. Zwiedzającym bardzo podobało się kolorowe drzewo, na którego konarach były pozawieszane fantazyjne jajka wielkanocne.
     Z okazji prezentacji artystycznych wydano kolorowy polsko-rosyjski folder. "Podobnie jak nasi partnerzy, w swoich działaniach nastawiamy się na wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych i przygotowanie ich do aktywnego życia. Posiadamy już spore doświadczenie w realizacji programu terapii przez sztukę oraz różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze integracyjnym. Udało się nam w Elblągu, wspólnie z innymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, zmienić sposób postrzegania osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym oraz umożliwić im aktywne uczestnictwo w szeroko rozumianym życiu społecznym" - napisała w folderze Teresa Miłoszewska ze Światowidu.
     Kaliningradczycy w maju br. jeszcze dwukrotnie przyjadą do Elbląga na warsztaty. Ich ukoronowaniem będzie tygodniowy pobyt, wspólna praca i wypoczynek z elbląską młodzieżą nad morzem w Stegnie.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna