Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Anielskie klimaty. Anielskie klimaty.

Teraz ja - Jacyśtam z Gitarą i Piórem

Elbląg, Teraz ja - Jacyśtam z Gitarą i Piórem

Wczoraj (2 grudnia) na Małej Scenie Teatru Dramatycznego im. Sewruka mogliśmy obejrzeć spektakl pod tytułem „pomiędzy tym, co było, a tym, co będzie...”. A oto wywiad z inicjatorkami przedsięwzięcia, paniami Anną Śledzińską i Izabelą Piskorek.

W spektaklu udział wzięli uczniowie dwóch elbląskich szkół. Gimnazjum nr 2 (koło teatralne „Jacyśtam”, opiekun koła pani Anna Śledzińska) oraz V LO (koło teatralne „Gitarą i Piórem”, opiekun koła pani Izabela Piskorek). Spektakl powstał przy współpracy z Teatrem Dramatycznym i Stowarzyszeniem Animatorów Kultury „Teatr z Bliska”, którego członkiniami są obie panie.
     
     Damian Sobczak: Skąd wziął się pomysł na spektakl przygotowany przez młodzież dwóch szkół?
     Izabela Piskorek: Pomysł wziął się stąd, że obie prowadzimy koła w naszych szkołach. Ponadto obie należymy do Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Teatr z Bliska”. Pewnego dnia koleżanka przyszła i zaprezentowała mi swój pomysł, kilka pięknych tekstów. Opracowałyśmy razem scenariusz, poznałyśmy ze sobą nasze dzieci i w ten sposób powstał scenariusz dzisiejszego spektaklu
     
     Czy młodzież jest chętna do tego typu inicjatyw?
     Anna Śledzińska: Jest chętna, wypływa to głównie z tego, że jest to całkiem inna forma teatralna niż znane dzieciom w szkołach akademie i przedstawienia.
     
     Przedstawienie wywarło na widzach ogromne wrażenie. Czy był to pierwszy spektakl wystawiany w tym składzie?
     Izabela Piskorek: Jest to pierwsze nasze wspólne działanie, ale mamy nadzieje na kolejne, na razie nie zapeszajmy.
     
     Jak długo trwają przygotowania do takiego spektaklu?
     Anna Śledzińska: Trudno powiedzieć. Przygotowania trwały dwa miesiące, średnio 4 godziny w tygodniu, czasami spotykałyśmy się z naszymi dzieciaczkami kilka razy w tygodniu, będzie to jakieś 100 godzin przygotowań.
     
     Czy długo dobiera się osoby do takich ról jak w dzisiejszym spektaklu?
     Izabela Piskorek: Wszystkie osoby, które chciały, wystąpiły. Najważniejsze jest ich zaangażowanie, które, mam nadzieję, że państwo tak samo jak my widzieliście. Dla nas wszystkie osoby są warte tego, by wystąpiły.
     
     Czy osoby biorące udział w takiego typu spektaklach uczestniczą w jakichś warsztatach, kursach związanych z z teatrem?
     Anna Śledzińska: Jeżeli chodzi o moją grupę „Jacyśtam”, to przed takimi spektaklami proszę o przeprowadzenie zajęć pana Tomasza Walczaka. Podpatruję jego warsztat i staram się przekazać go na kolejnych spotkaniach moim dzieciom.
     Izabela Piskorek: Natomiast my jako animatorzy kultury bierzemy udział w warsztatach, szkoleniach, piszemy projekty i staramy się robić to jak najbardziej profesjonalnie. Często wybieramy się z dziećmi do teatru, w którym młodzież może podpatrywać aktorów.
     
     Czy jest pomysł na jakieś inne przedsięwzięcie teatralne? Np. przeglądy?
     Izabela Piskorek: Tak, jest. Nasze stowarzyszenie planuje podjąć taką inicjatywę, żeby stworzyć festiwal, przegląd teatrów szkolnych, grup teatralnych z miasta, regionu, ale co będzie, zobaczymy i na pewno będą poinformowane o tym media.

Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 31
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.8 19 7

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary korekcyjne EVA MINGE