Piątek 15-02-2019, imieniny Faustyna, Jowity
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jafia Namuel na Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych

 
Elbląg, Jafia Namuel na Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych
fot. nadesłana

Muzyczną gwiazdą drugiego dnia 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych będzie zespół Jafia Namuel. Koncert rozpocznie się dzisiaj (21 listopada) o godz. 19 w „Światowidzie”.

Szeroko pojęta integracja i przełamywanie barier społecznych – to główne cele, jakie przyświecają organizatorom Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Po warsztatach, oglądaniu wystaw, a także spektakli, w których uczestnicy będą aktorami, nie brakuje czasu na wspólną zabawę. Tak będzie również dzisiaj (21 listopada). O godz. 19 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozpocznie się koncert zespołu Jafia Namuel.
     Zespół ten powstał w 1994 roku roku w Pile, a dwa lata później zadebiutował na rynku wydawniczym albumem „Roots & Culture” silnie zainspirowanym oryginalnym brzmieniem jamajskiego roots reggae. Płyta okazała się sporym sukcesem. Krytycy podziwiali nie tylko rasowe brzmienie albumu i jamajski puls zespołu, ale przede wszystkim „czarny” głos lidera zespołu - Dawida Portasza. Fanem zespołu szybko stał się m.in. Jurek Owsiak, który utwór „Pozytywne Myślenie” uczynił hymnem WOŚP.
     W 1999 roku grupa zarejestrowała materiał na swoją drugą płytę „In Time” nagraną z gościnnym udziałem Mateusza Pospieszalskiego.
     W 2008 roku Dawid Portasz wraz z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, młodym polskim producentem, powołali nowy projekt o nazwie "Rastasize". Muzycy wyjechali na Jamajkę do legendarnego studia Boba Marleya. Tam, we współpracy z elitą jamajskich muzyków nagrali pierwszą polską płytę reggae, która powstała na Jamajce, w najważniejszym dla tego gatunku studio nagraniowym.
     Związek Dawida Portasza z twórczością Marleya, nie pozostał bez wpływu na dalsze losy Jafii Namuel. W 2012 roku ukazała się, doskonale przyjęta przez recenzentów, koncertowa płyta „One Love Train” – album z koncertu w radiowej Trójce poświęconego twórczości Boba Marleya.
     Obecnie Jafia Namuel kończy nagrywanie nowego studyjnego albumu. Muzycy zaprosili do współpracy czołowego polskiego producenta muzycznego – Marcina Pospieszalskiego. Artyści zapowiadają, że płyta zaprezentuje nowe oblicze zespołu, w którym obok korzennego reggae, pojawi się wiele klasycznych i nowoczesnych międzygatunkowych elementów. Sporą część materiału będą stanowiły polskie piosenki. Nowy album to prezent dla fanów i dla samych muzyków na przypadającą w tym roku 20 rocznicę narodzin grupy.
     
     Bilety na koncert zespół Jafia Namuel dostępne są w cenie 15 zł w kasie CSE „Światowid”. Bilet ulgowy kosztuje 10 zł.
     
     Organizatorami 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.
     Głównym Partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A.
     Sponsorem MSA jest FLSmidth MAAG Gear.
     Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.

     

     Patronem medialnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem