Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak dzieci obcują ze sztuką

Już szósty sezon w Teatrze Dramatycznym w Elblągu prowadzone będą zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży. Raz w miesiącu przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści będą uczestniczyć w prowadzonych przez aktorów i instruktorów teatralnych zajęciach, które rozwijają wyobraźnię i inteligencję.

Warsztaty to forma edukacji teatralnej dzieci i młodzieży. Mają na celu pobudzenie wyobraźni, inteligencję młodzieży w grupie, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką, zwłaszcza sztuką teatralną. Są pomocne w rozwiązywaniu problemów, sporów i konfliktów w klasie, w aktywizacji uczniów w działaniach grupowych. Wszystko to dzięki wypróbowanym od lat metodom pracy twórczej, dramy i psychodramy. W tym roku zajęcia prowadzić będą aktorzy elbląskiej sceny: Irena Adamiak, Monika Andrzejewska, Beata Przewłocka, Teresa Suchodolska-Wojciechowska, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz oraz instruktor teatralny Tomasz Walczak. Pracę koordynuje Grażyna Kacprzak.
     - Pragniemy poprzez zabawę pokazać młodzieży całe spektrum możliwości warsztatowych teatru, animację ciała, język ciała, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, animację przedmiotu i wiele innych - wyjaśnia Tomasz Walczak.
     W zajęciach mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także przedszkolaki.
     - Od lat najbardziej aktywną warsztatowo szkołą jest Szkoła Podstawowa nr 1, a także SP nr 23, 12, 6 i 11 - dodaje Tomasz Walczak. - Z tych placówek w edukacji teatralnej uczestniczy najwięcej klas.
     Zajęcia warsztatowe odbywają się na małej i dużej scenie teatru (przedszkolaki uczestniczą w warsztatach "u siebie" tzn. aktorzy przyjeżdżają do przedszkoli). Średnio miesięcznie w warsztatach bierze udział ok. 1000 osób. Odpłatność w grupach liczących więcej niż 22 osoby wynosi 4 zł miesięcznie (za osobę), w grupach mniejszych - opłata ryczałtowa 90 zł (za grupę).
     - Rok warsztatowy kończymy pokazem scenicznym - mówi T. Walczak. - Tuż przed wakacjami nasi podopieczni prezentują etiudy teatralne, które przygotowali na warsztatach. Prezentują je na scenie, przed publicznością, co dostarcza wielu emocji i wzruszeń.
     Aby zgłosić chęć uczestnictwa uczniów w warsztatach teatralnych należy skontaktować się telefonicznie z Tomaszem Walczakiem lub Grażyną Kacprzak, tel. 641 97 00.
     Teatr elbląski - z powodzeniem - prowadzi jeszcze jedną formę edukacji teatralnej. Są to wycieczki pod hasłem "Poznajmy teatr od kulis".
     - Dzieci poznają pracownie teatralne - krawiecką, stolarską, malarską, a także małą i dużą scenę z ich tajnikami, odwiedzają garderoby aktorskie - mówi Tomasz Walczak. - Dla dzieciaków jest to ogromne przeżycie - mogą dotknąć rekwizytów, kostiumów. Szczególnie cieszą się mieszkańcy okolicznych wsi i miejscowości. Teatr jest dla nich fascynujący, a możliwość obejrzenia go od kulis - unikatowa i często jedyna w życiu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Niestety nie bylem zachwycony programem jaki przedstawily dzieci na tzw: lekcji pokazowej. O niebo lepiej wypadly dzieciaki przygotowywane przez studentki odbywajace praktyki w SP 1. Coz dziecko i tak bedzie chodzic na te zajecia, ale.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-09-04)
 • Studentki w ramach praktyk miały za zadanie przygotować inscenizację - mini spektakl z dziećmi. Warsztaty mają inny charakter i cel, a pokaz podsumowujący jest bardziej dla rodziców niż dla dzieci. Wiem, gdyż uczestniczyłam w obu formach zajęć jako studentka. To co proponują aktorzy teatru jest o niebo ciekawsze, niż to do czego przymuszone jesteśmy programem praktyk :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze studentka(2003-09-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne