Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak wygląda rytm?

Elbląg, Jak wygląda rytm?
(fot. nadesłane)

Kojarzy się muzyką, albo się go czuje, albo nie – to nieodłączny element każdego dzieła muzycznego. A jak wygląda rytm? Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt.„Rytm”.

- Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, ma rozwijać skojarzenia pomiędzy sztuką muzyczną a plastyką, wpisując się w nurt korespondencji sztuk – mówi Marta Osowska – Utrysko, współautor projektu „Fryderyk Chopin - Oblicza Mistrza” – Muzyka Fryderyka Chopina inspirowała już wielu twórców między innymi Jerzego Dudę-Gracza, który stworzył około 300 dzieł poświęconych tematyce chopinowskiej.
     Bo przecież Chopin nie tylko grał i komponował: „Na ogół umyka uwagi jeszcze jedno jego uzdolnienie, związane z wrażliwością na świat wizji. Uczył się rysunków u dobrego mistrza Z. Vogla. Lecz co zastanawia, to zainteresowanie, jakim darzył w każdym mieście galerie sztuki” (M. Tomaszewski, Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans, Poznań 1999).
     Idea konkursu zakłada skierowanie uwagi dzieci i młodzieży ku sylwetce Chopina przez pryzmat pracy plastycznej. W muzyce rytm jest głównym elementem porządkującym przebieg muzyczny. A w sztukach wizualnych? Może będzie inspirujący, a na pewno trudny do uchwycenia.
     Dopuszczalne techniki wykonania prac to: rysunek, malarstwo, grafika, collage (bez uwzględniania art. spożywczych), a akceptowalny format to od A4 do A3. Prace (opatrzone metryczką zawierającą dane twórcy) należy dostarczyć do 30 września do CSE "Światowid", przy Placu Jagiellończyka 1. Nagrodzone prace znajdą się na pokonkursowej wystawie. Wernisaż odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” 13 października.
     Informacji udziela: Edyta Jasiukiewicz: tel. 55 611 20 55, 611 20 50, fax: 55 611 20 60; e-mail: edyta.jasiukiewicz@swiatowid.elblag.pl.
     Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie organizatora.
     
     Partnerami merytorycznymi projektu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu są: Stowarzyszenie Jantar oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica. Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Hosting WWW BIZNES