UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jazzbląg po rosyjsku

 
Elbląg, Jazzbląg po rosyjsku
VA GROUP z Kaliningradu zagra w Elblągu (fot. nadesłane)

Już dziś (19 lipca) rusza Jazzbląg Festiwal. Nie tylko elbląskie media informują o tym wydarzeniach, również media z pobliskiego obwodu kaliningradzkiego zachęcają do udziału w koncertach. Dodatkową zachętą ma być udział zespołu jazzowego VA GROUP z Kaliningradu, który ma być atrakcją festiwalowych jam session w Krużganku Galerii EL, a także zagrać w Klubie Muzycznym Mjazzga.

- To nasze kulturalne i namacalne otwarcie na wschodnich sąsiadów i co ważne dobrze relacjonowane przez tamtejsze media. W ramach współpracy rosyjscy muzycy będą odpowiedzialni na naszym festiwalu za jam session w Krużganku, a dzień po festiwalu (22 lipca) organizujemy im koncert w Mjazzdze. Rosjanie kochają muzykę i wspaniale ją interpretują, dlatego cieszę się, że możemy zaprezentować doskonałych muzyków z partnerskiego Kaliningradu – mówi Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     
     O festiwalowych jam sessions
     Publiczność Festiwalu Jazzbląg czeka prawdziwy maraton muzyczny. Każdy wytrawny miłośnik muzyki powinien zarezerwować sobie czas po głównych koncertach na jam session, które odbywać się będzie w Krużganku Galerii EL. I tu właśnie rosyjska niespodzianka, podczas jamów usłyszeć będzie można zaprzyjaźnionych z Elblągiem muzyków z Kaliningradu, zespół „VA GROUP”. Otwarty charakter imprezy i miłość do muzyki, jaką wykazuje każdy jazzman, pozwala przypuszczać, że podczas wieczorów w Krużganku wystąpią również gwiazdy Festiwalu Jazzbląg. Jam sessions, codziennie od 19-21 lipca w Krużganku Galerii EL, po koncertach, wstęp wolny
     Kolejną pozycją obowiązkową Festiwalu Jazzbląg jest kończący imprezę koncert kaliningradzkiego zespołu „VA GROUP”, 22 lipca o godz.20 w Klubie Muzycznym Mjazzga. Nie mamy wielu okazji, by w Elblągu posłuchać młodych jazzmanów zza naszej wschodniej granicy. Dokonania muzyków z „VA GROUP” świadczą o tym, że warto.
     
     Skład zespołu „VA GROUP”
     Wiaczesław Andriejew (Vyacheslaw Andreev) /kontrabas - studiował w Kaliningradzkim College’u Muzycznym. Ukończył Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny i Sankt-Petersburski Uniwersytet Prawa MSW RF. Grał w różnych zespołach muzycznych. Członek „Dmitriy Klevenskiy quartet”. Występuje w klubach muzycznych Kaliningradu. Organizator, kierownik i inspirator projektu „VA Group”.
     
     Artiom Szewcow (Artem Shevtsov) / saksofon, klarnet, flet - ukończył szkołę muzyczną w klasie klarnetu. Absolwent Kaliningradzkiego College’u Muzycznego, gdzie później uczył improwizacji, gry na saksofonie i innych przedmiotów. Ukończył Moskiewski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki. Etatowy muzyk Kaliningradzkiej Municypalnej Orkiestry Dętej i Filharmonii. Koncertuje w Rosji, Polsce, na Litwie, Łotwie i w Niemczech.
     
     Jefim Rodkin (Efim Rodkin)/ klawisze - ukończył Kaliningradzki College Muzyczny im. Rachmaninowa w klasie fortepianu jazzowego. Uczy gry na fortepianie w szkole muzycznej. W 2005 uczestniczył w IASJ Meteeng w Krakowie. Od 2010 roku uczestnik, kompozytor i aranżer projektu „Ezz-Tatik band”. Obecnie prowadzi prężną działalność twórczą, występuje w najlepszych klubach i bierze udział w wielu muzycznych projektach Kaliningradu.
     
     Andriej Gorszkow (Andrey Gorshkov)/ gitara, bas - ukończył muzyczną szkołę w klasie gitary, Kaliningradzki College Muzyczny im. Rachmaninowa w klasie gitary jazzowej. W 2008 r. brał udział w międzynarodowej konferencji IASJ w mieście Ryga (Łotwa). Grał w składzie różnych muzycznych zespołów. Aktywny uczestnik życia muzycznego Kaliningradu, nieustannie występuje w klubach. Twórca i kierownik projektu „Ezz-Tatik band”.
     
     Wiaczesław Chudiakow (Vyacheslav Khudiakov)/ trąbka - ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, uczył się w szkole wychowanków wojskowych. Ukończył Kaliningradzki College Muzyczny im. Rachmaninowa, wydział estradowy. Grał w różnych orkiestrach symfonicznych i dętych. W 2000 roku był zaproszony do międzynarodowego jazz-bandu „Swinging Europe”. Otrzymał 2 miejsce i nagrodę publiczności na międzynarodowym konkursie „Akwarela Bluesa” (Litwa). Pracował w Polsce i krajach bałtyckich na najlepszych estradach i w klubach jazzowych. Występował gościnnie w Rosji, Europie, krajach bałtyckich, USA, Kanadzie, Indiach. Kierownik, kompozytor i aranżer projektu „Middle Band”.
     
     Aleksandr Kozyriew (Aleksandr Kozyrev)
/ perkusja - uczył się w Kaliningradzkim Studiu Improwizacji Muzycznej, uczestnik różnych grup muzycznych, grających w najróżnorodniejszych stylach i kierunkach: etno, folk, rock, reggae, fusion, latino, afro, jazz, free-jazz, avangard. Śpiewa w cerkwi i innych chórach Kaliningradu. Brał udział w nagraniach i występach z wieloma rosyjskimi gwiazdami rocka.
     
     Koncert VA GROUP (RUS), 22 lipca (niedziela) , godz. 20 Klub Muzyczny Mjazzga, cena biletu: 10 zł.
oprac. A na podst. UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Koledzy, artyści zza wschodniej granicy dali wczoraj i dziś popis na jam session. Graja naprawdę rewelacyjnie! Warto przyjść ok. godz. 22.30 do Krużganka. I wstęp wolny na dodatek :-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2012-07-20)
Reklama