UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Jedyna taka szkoła

 

Przełamywanie stereotypów i podejmowanie prób innego myślenia o osobach niepełnosprawnych to podstawowy cel„Twórczej terapii”. W ramach tego projektu, 18 lipca, rozpocznie się Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Na „Twórczą terapię” składa się wiele wydarzeń. Wśród nich m.in.: zajęcia arteterapeutyczne w formie cyklicznych warsztatów artystycznych, akcje plastyczne w ramach cyklu „Przenikanie” realizowanego w miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury, Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej, ogólnopolskie konkursy plastyczne: Kompozycje i Ceramiony, a także Międzynarodowe Spotkania Artystyczne (9. edycja).
       - Kształcenie artystyczne, oprócz nauczania o sztuce, służy rozwijaniu kreatywności oraz edukuje do odbioru kultury - wyjaśnia Teresa Miłoszewska z elbląskiego „Światowida”. - Działania artystyczne oprócz wartości estetycznych i artystycznych wzmacniają poczucie własnej wartości, indywidualną ekspresję, kształtują umiejętności pracy zespołowej.
      

 

W najbliższą sobotę, 18 lipca, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rozpocznie się kolejna już Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. Poprzez interdyscyplinarne warsztaty artystyczne oraz wyjazdowe zajęcia edukacyjne uczestnicy tej wakacyjnej szkoły sięgać będą do dawnych czasów. Temat retro towarzyszyć będzie wszelkim poczynaniom artystycznym.
       - Nie zabraknie dawnych rzemiosł, czyli wykonywania ceramiki użytkowej czy wyplatania wikliny. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach artystycznych CSE „Światowid”, w chacie wikińskiej Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, a także w plenerze – zabudowaniach pałacowych w Janowie, na terenie Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich oraz w Oleśnie – dodaje Teresa Miłoszewska.
       Uczestnikami Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej są osoby z niepełnosprawnościami oraz ich sprawni rówieśnicy. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
       Szczegółowe informacje i zapisy: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl, tel. 55 611 20 65.
      
      

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej realizowana jest w ramach projektu „Twórcza Terapia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem