UWAGA!

Teraz ja - Jedyne takie miasto...

 Elbląg, Jedyne takie miasto...

Idąc przez miasto, wyjątkowo rozkopane i zakorkowane jak zawijas z nowego szyldu Elbląga, z ulgą stwierdziłam, że moje ulubione metalowe rzeźby w parkach jeszcze są, mimo że mają co najmniej 30 lat.

Innego miasta w Polsce, które ma metalowe rzeźby w parkach i trawnikach, nie ma. I w Europie też nie ma.
       Są całkiem sympatyczne, trochę wyblakłe lub przyozdobione napisami przez te kilkadziesiąt lat. Może warto odświeżyć to, co już mamy, zamiast wymyślać nowe abstrakcje? Pomyśleć, co autor z „tamtej epoki” zamierzał wyrazić?
       Czy dalej tkwimy w miejscu? Bo te metalowe, unikatowe rzeźby przypominają mi, niestety, nowe logo miasta.
      
      
pilotka
Liczba publikacji: 5
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.0 5 13

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • naciśnij czapę na uszy i fruwaj dalej, jak się ogarniesz to wracaj, nie zapomnij zabrać głowy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Michał z Żuław(2012-04-06)
  • Wchodzę sobie na portel, zaciekawił mnie ten tytuł. .zaglądam sobie fajnie wszystko pięknie a tutaj kolejny "dziennikarski" chłam w tym dziale. .Portel to jedna z ciekawszych stron informacyjnych miasta więc dlaczego chcecie to zniszczyć? ( pytanie do niektórych autorów działu "Teraz ja" jak i do redakcji która się na to zgadza) Ludzie, bardzo fajnie że piszecie o tym co wam się podoba jak i nie podoba, tym bardziej że często to co napiszecie ma wpływ na rzeczywistość. .. ale jeśli się już tego podejmujecie to róbcie to z głową. .. Konkretne argumenty, jakieś przykłady, coś co mimo wszystko trzyma podstawowy poziom. Ostatnie teksty w tym dziale są naprawdę poniżej wszelkiej oceny. .to jest poważny port(e)al czy blog 15-latki? a może lekcja języka polskiego na której zastanawiamy się "Co autor miał na myśli". Proszę mi wierzyć że nie nalezę do malkontentów, a jedynie dobitnie apeluje o rzetelność dla dobra nas wszystkich. Pozdrawiam serdecznie :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    człowiekPOZIOMka(2012-04-06)
  • To nawet już nie są wypociny i przestaje to być śmieszne.
  • dziecko dostało mozliwosc i za dwa złote pisze złote mysli albo pamietnik nastolatki. jej opinia nie ma zwiazku z rzeczywistoscia lub wpływu na nią. nie ona tutaj rzadzi :) a tekst? dziecka z gimnazjum
  • Za te 3 "na szybko" sklecone zdania chcesz nagrodę? Jak już o czymś piszesz to chociaż liźnij wiedzy na temat Admin miej no serce dla portelowiczów nie wrzucaj każdego syfu chyba że mam napisać elaborat o psiej kupie ze zdjęciami i prezentacją w 3d
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    podpis(2012-04-06)
  • Te formy przestrzenne mają o wiele więcej "niż co najmniej 30 lat" jak napisała "pilotka". Otóż I Biennele Form Przestrzennych odbyło się w 1965 roku, a ostatnie - V Biennale Form Przestrzennych odbyło się w 1973 roku. A więc jak łatwo policzyć najstarsze formy przestrzenne mają 47 lat a najmłodsze 39 lat.
  • jedyne takie miasto. .. gdzie złom uznano za sztukę
  • Rzeżby stworzone przez artystów, a wyprodukowane w dawnym Zamechu postawione w różnych miejscach Elbląga, także na Gorze Chrobrego w latach 60- tych są dla Elblążan bardzo waznym elementem historii i tamtych czasów, gdy w powiatowym Elblągu w czasach gomułkowskich odbywały się ważne, artystyczne i nowoczesne działania osób skupionych wokół Galerii El i nie tylko. Większość obecnych mieszkańców Elbląga, a często i jego władze tego niestety nie rozumieją i nie doceniają. ale dla Elblążan to wartość sama w sobie ziązana z ich mlodością. , tak jak Bażantarnia, Pomnik, Góra Chrobrego i Autostrada. To co wyróżnia nasze miasto od innych.
  • .erg niestety nie ma racji. Gdyby znał ksiązkę "Otwarta Galeria" to by wiedział, że w latach 1965-69 konstruowano rzeźby. W 1973 roku podczas Biennale zajmowano się już tylko filmem.
  • pilotko ! liźnij troche historii, jezyka, logiki, zanim cos tu splodzisz! w ostatnim zdaniu jestes za a nawet przeciw - zupelnie bez sensu!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ananke(2012-04-06)
  • są okropne!
  • We Wrocławiu opracowali szlak zwiedzania maista z małymi krasnoludkami, których ustawiają prawie wszędzie. Wręcz prestiżem jest posiadanie takiego krasnala przy swojej firmie ze szczególnym właśnie dla niej elementem. Czy nie warto pokusić się o wyeksponowanie "NASZYCH" rzeźb, z których każda ma jakas historię. I też zrobić taki szlak zwiedzania miasta tym tropem ? Trzeba doceniać to co mamy!
Reklama