UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest stypendium, będzie płyta

 
Elbląg, Oskar Mir i Teresa Wojcinowicz (foto Anna Dembińska)
Oskar Mir i Teresa Wojcinowicz (foto Anna Dembińska)

Oskar Mir jest elbląskim muzykiem, który postanowił nagrać płytę. O własnym wydawnictwie marzy wielu artystów, w przypadku elblążanina marzenia mogą się spełnić dzięki stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Płyta ma mieć premierę w przyszłym roku. Zobacz zdjęcia.

- Przekonał nas swoim zaangażowaniem, talentem. Poszperaliśmy w opiniach, które się o nim pojawiały w Polsce, nie tylko w Elblągu. Oskar Mir wystąpił tez przy promocji Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej i przyznaję, że zafascynował mnie jego głos i pomysł na muzykę – tak o stypendyście Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego mówiła Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.
     Oskar Mir – właściwie Oskar Bork, to elbląski muzyk, laureat m.in. XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Busku-Zdroju im. Wojtka Belona, gdzie zdobył I miejsce. Muzyka Oskara Mira jest niespokojna i zmusza słuchacza do przemyśleń. Artysta współpracuje z elbląskim środowiskiem muzycznym i filmowym. Kolejnym etapem jest wydanie własnej płyty.
     - Myślałem nad wydaniem dwupłytowego wydawnictwa, które będzie zawierało różne wersje tych samych piosenek. To jest bardzo specyficzna rzecz – mówił Oskar Mir o planowanej płycie.
     Artysta planuje wydać ją w przyszłym roku. Oskar Mir płytę wyda dzięki stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego otrzymanego w ramach programu „Promocje”. Dziś (19 listopada) w Bibliotece Elbląskiej odbył się koncert donacyjny, który był formą podziękowania osobom, które zdecydowały się przekazać Towarzystwu jeden procent ze swojego podatku, wolontariuszom ETK, a także osobom i instytucjom wspierającym organizację.
     - Stypendium jest w części fundowane ze środków, jakie nasze Towarzystwo pozyskuje z 1 procenta. Naszym darczyńcom chcemy tym koncertem podziękować – mówiła Teresa Wojcinowicz.
     Na scenie w sali św. Ducha wystąpił Sławomir Zygmunt, który zaśpiewał utwory Edwarda Stachury.
     
     
Patronem wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama