UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jesteś patriotą? Weź udział w projekcie

 
Elbląg, Jesteś patriotą? Weź udział w projekcie

Warto uzmysłowić sobie, że patriotą można i trzeba być każdego dnia, w codziennych sytuacjach. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozpoczęło realizację kolejnego projektu w ramach programu "Patriotyzm Jutra" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

- Pojęcie patriotyzmu zmienia się z pokolenia na pokolenie i to one właśnie muszą szukać odpowiedzi na pytanie, jak go definiować i jak realizować w życiu – mówi Urszula Zajko-Olejniczak z CSE „Światowid”, koordynatorka projektu. – W czasach pokoju patriotyzm walki można pojmować jako patriotyzm gotowości do obrony ojczyzny, ale współczesny wymiar patriotyzmu to przede wszystkim patriotyzm obywatelski i postawa prospołeczna, szanowanie państwa i prawa, tolerancja, kultura i edukacja, praca na rzecz wspólnoty.
       Projekt "Mówią o nich (nie tylko) w mieście" ma na celu propagowanie patriotyzmu w życiu codziennym, w lokalnej społeczności. Kluczowym przedsięwzięciem jest stworzenie filmu dokumentalnego pt. „Zwyczajnie nadzwyczajni”.
       - Film przybliżać będzie sylwetki i historie wszystkich tych, których zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnych, ale też jednostek w naszym mieście i regionie, była i jest niezwykła, godna zapamiętania, naśladowania i szacunku – dodaje Urszula Zajko-Olejniczak. – Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Elbląga i regionu, którzy znają i widzą w swoim otoczeniu takich lokalnych „patriotów codzienności” oraz pamiętają tych już nieżyjących, aby podzielili się z nami informacjami, opisami i fotografiami dotyczącymi tych ludzi.
       Zebrane informacje posłużą jako materiał do przygotowania filmu i wystawy poświęconej „zwyczajnie nadzwyczajnym”. Mogą to być osoby, które działają na rzecz potrzebujących, organizują wydarzenia kulturalne i sportowe, integrują mieszkańców, edukują, wspierają dzieci i młodzież, promują ideę wolontariatu i pracują na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego i ochrony przyrody naszego regionu. Premiera filmu dokumentalnego oraz otwarcie wystawy pt. „Zwyczajnie nadzwyczajni” odbędą się podczas Historycznego Happeningu.
       - Dodatkowo w ramach projektu, w przyszłym roku szkolnym, dzieci i młodzież zaprosimy do udziału w warsztatach z zakresu digitalizacji – dodają organizatorzy. – Będą także warsztaty dla chcących zaangażować się w działalność wolontariacką.
       Wszyscy, którzy chcieliby przekazać spisane historie, fotografie lub inne materiały dokumentalne dotyczące „zwyczajnie nadzwyczajnych” mogą zrobić to osobiście w CSE „Światowid” przy placu Jagiellończyka 1 w Elblągu (pok. 44 C), za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl oraz pocztą tradycyjną na adres: Centrum Spotkań Europejskich  "Światowid", plac Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg. Organizatorzy proszą o podanie kontaktu do siebie - numeru telefonu lub adresu e-mail.
       Materiały zbierane są do 31 lipca. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: (55) 611-20-89 oraz na stronie projektu.
      
       Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra
      
Urszula Zajko-Olejniczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • kedysz czuliśmi sze Polakami dziszaj bardżej ojropejczykami - patriotyzm jutra :) A na poważnie to pomysł bardzo fajny, gratulacje!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  ojhopejczyk(2017-06-05)
 • Przyjdą kibice piłkarscy, to teraz prawdziwi patrioci i to nie prawda, że są nacjonalistami i biją Kodowców to naprawdę dobrzy ludzie przyszłość tego narodu tak jak Discopolo muzyka suwerena.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2017-06-05)
 • polityka pisowska skutecznie leczy z patriotyzmu, nie dla każdego wzorcem jest kibol
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  cynik(2017-06-05)
 • Mój kolega, rodowity Belg, w trakcie jednego z pobytów w Polsce słuchając dyskusji w TVP na ten temat spytał mnie co to jest patriotyzm. Po moich tłumaczeniach i efektach telewizyjnej dyskusji postawił tezę, że patriotyzm istnieje wtedy, gdy masz w miejscu twojej egzystencji zapewnione normy demokracji oraz odpowiedni poziom ekonomiczny. Po prostu jak istnieją warunki do stworzenia sobie "szczęścia i pomyślności" to jesteś wówczas patriotą bez względu na to w jakim kraju mieszkasz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  nowicjusz(2017-06-05)
Reklama