UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Jeszcze zdążysz napisać wiersz

Elbląg, Jeszcze zdążysz napisać wiersz
fot. nadesłana

Tylko do końca maja można przesyłać swoje wiersze na I Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wielorzecze, organizowany przez Stowarzyszenie Alternatywni. Mało czasu? Skądże! W końcu nic nie motywuje tak jak deadline. A więc pióra i klawiatury w dłoń!

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zestawu trzech wierszy inspirowanych myślą J. Conrada "Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest." Utwory nie mogą być wcześniej nagradzane ani publikowane. Poetycka rozgrywka podzielona jest na dwie kategorie.
       - Do udziału zapraszamy młodzież i dorosłych. Warto zwrócić uwagę na przewidzianą nagrodę specjalną dla poety regionu – mówi Dominika Lewicka-Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni, organizatora konkursu. - Na laureatów oprócz glorii, chwały, zdjęć i dyplomów czekają nagrody finansowe – zapewnia.
       Konkurs stanowi element realizowanego przez Stowarzyszenie „Alternatywni” Festiwalu Literatury Wielorzecze. W tym roku w Elblągu odbędzie się już piąta edycja wydarzenia. Warto zarezerwować termin od 22 do 24 września 2017. To będzie czas wielkich literackich wrażeń. Odbędą się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, koncerty. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, których pula wynosi 5 900 zł.
       - W jury konkursu zasiądą osoby, które po prostu na pisaniu się znają. A że reprezentują zupełnie odmienne style pisania i estetyki, werdykt może być bardzo ciekawy - przyznaje Dominika Lewicka – Klucznik.
       W skład komisji wchodzą: Tomasz Jastrun (przewodniczący jury) - poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki i reporter; Wojciech Boros – poeta, redaktor, animator kultury oraz Kamila Łyłka – Kosińska, elblążanka, poetka młodego pokolenia, w jury zasiądzie z ramienia organizatora.
       Regulamin konkursu wraz z adresem, na jaki należy przesłać utwory, dostępny jest na fan page Stowarzyszenia Alternatywni w zakładce „Notatki” bądź pod linkiem.
       Wszelkie pytania związane z konkursem można kierować na adres stowarzyszenie.alternatywni@gmail.com.
      
Zuzanna Gajewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama