UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jubileusz Jerzego Satanowskiego u Sewruka

Elbląg, Jubileusz Jerzego Satanowskiego u Sewruka
fot. nadesłana

Jerzy Satanowski – kompozytor, dyrygent, reżyser, a nawet wokalista. Pisze głównie muzykę teatralną i filmową – ma w dorobku około 300 realizacji zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest także kompozytorem piosenek aktorskich, głównie do tekstów Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Jana Wołka, śpiewanych m.in. przez Krystynę Jandę, Piotra Fronczewskiego, Hannę Banaszak, Ewę Błaszczyk czy Piotra Machalicę. Część z tych piosenek również sam wykonuje. Jerzy Satanowski będzie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka obchodził piękny Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

Jerzy Satanowski skomponował muzykę do tak znanych tytułów jak „Baryton” i „Jezioro Bodeńskie” w reżyserii Janusza Zaorskiego, „Kobieta w kapeluszu” w reżyserii Stanisława Różewicza, „Siekierezada” w reżyserii Wojciecha Leszczyńskiego, „Magnat” w reżyserii Filipa Bajona, „Wrzeciono czasu” w reżyserii Andrzeja Kondratiuk czy „Dzień świra” w reżyserii Marka Koterskiego. Pisał też muzykę do popularnych seriali telewizyjnych, m.in. do „Bożej podszewki” w reżyserii Izabeli Cywińskiej czy „Ekstradycji” w reżyserii Wojciecha Wójcika.
       Jubileuszowy koncert „Ulica Japońskiej Wiśni” nieprzypadkowo odbędzie się w Teatrze Sewruka. Jerzy Satanowski wielokrotnie współpracował z elbląskim Teatrem. Ostatnią dużą realizacją, w której uczestniczył była „Balladyna”, której premiera odbyła się 15 listopada 2014 roku. Zresztą spektakl ten zrealizowała grupa wybitnych artystów – reżyserem był Janusz Wiśniewski, ruch sceniczny opracował świetnie znany elbląskiej publiczności Emil Wesołowski, a muzykę skomponował właśnie Mistrz Satanowski. Wcześniej skomponował m.in. muzykę do sztuki „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, w reżyserii Grigorija Lifanowa, z piękną scenografią i kostiumami Jerzego Rudzkiego.
       Elbląski koncert odbędzie się w ramach 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” 2017. Na Dużej Scenie Teatru Sewruka piosenki Jerzego Satanowskiego zaśpiewają Stanisława Celińska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Magdalena Piotrowska, Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Kiljan, Andrzej Poniedzielski, Jan Janga Tomaszewski i Zbigniew Zamachowski.
       Koncert odbędzie się 2 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
      
Janusz Salmonowicz, rzecznik prasowy Teatru Sewruka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama