Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kameraliści z „Muzyką dla ucha Malucha”

 
Elbląg, Kameraliści z „Muzyką dla ucha Malucha”
Rek

Elbląska Orkiestra Kameralna kolejny raz zrealizuje koncerty edukacyjne dla najmłodszych w ramach programu konkursowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura dostępna”. Pierwsza odsłona już 15 września. Wydarzenia w ramach cyklu „Muzyka dla ucha Malucha II” są skierowane do najmłodszych słuchaczy – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi. W tym roku w programie wezmą udział dzieci z Elbląga.

Celem cyklu jest przekazanie dzieciom wiedzy muzycznej, zachęcenie do własnych poszukiwań w obszarze tej dziedziny sztuki oraz pobudzenie ich kreatywności i wyobraźni muzycznej. Program każdego z pięciu koncertów został przygotowany tak, aby dzieci otrzymały jak największą dawkę wiedzy w jak najprzyjemniejszej formie. Dzieci dowiedzą się m.in. jak działa szklana harfa, zbudowana z kieliszków, poznają kroki dawnych tańców, czy odkryją związki między muzyką i sztukami plastycznymi. Zagrają też na kopiach historycznych instrumentów.
     - Do udziału w tegorocznej edycji projektu EOK zaprosiła elbląskie instytucje kultury, takie jak Elbląskie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Dawnej „Toccata”, Młodzieżowy Dom Kultury czy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Wierzę, że jeśli połączymy siły, stworzymy coś naprawdę pięknego, ciekawego i wartościowego – mówi Dyrektor Naczelna Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Bożena Sielewicz. – Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, nie krępujmy jej i postarajmy się, aby swobodnie się rozwijała – tak jak wrażliwość muzyczna. Pierwsza edycja w 2016 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, cieszymy się więc, że możemy realizować program i w bieżącym sezonie artystycznym.
„Muzyka dla ucha Malucha II” obejmuje dziesięć wydarzeń (dziesięć koncertów) – multimedialnych, interdyscyplinarnych spektakli, w których udział wezmą niemal trzy tysiące dzieci. Koncerty odbędą się w okresie wrzesień-grudzień 2017 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, każdego koncertowego dnia o godz. 9 i 11.
     Wstęp na koncerty jest wolny.
     
     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
     Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. ; Sp. J., Toyota Knedler
     

     Patronem medialnym Elbląskiej Orkiesrty Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z tańcem
Fototapety z Paryżem
Fototapety z pejzażami
Fototapety do salonu