Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kaszana, powala na kolana

Elbląg, Kaszana, powala na kolana

To muzyczna, kabaretowo-poetycka opowieść o współczesnej Polsce w doborowej obsadzie m.in. z Arturem Barcisiem, Krystyną Tkacz, Katarzyną Żak i Dorotą Osińską. Drugiego dnia Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej ze sceny popłyną teksty piosenek Piotra Bukartyka w spektaklu muzycznym „Kaszana zdalnie sterowana”.

Proszę nie sugerować się tytułem, bo żadnej „kaszany” nie będzie. O wartości przedsięwzięcia świadczą twórcy spektaklu - Piotr Bukartyk (muzyka i słowa) i Jerzy Satanowski (scenariusz i reżyseria). Wybrane przez Jerzego Satanowskiego 25 piosenek, napisanych i wykonywanych dotąd jedynie przez Piotra Bukartyka, poświęconych jest refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. - Nasz spektakl chce być pierwszą próbą przeniesienia tych piosenek na innych wykonawców i to wykonawców pozornie nie z tej samej bajki, czyli aktorów i to aktorów bardzo charakterystycznych – mówił o przedsięwzięciu Jerzy Satanowski. - Jako autor scenariusz i reżyser uważam, że będzie to przygoda ciekawa i zaskakująca zarówno dla publiczności jak i autora.
     Twórczość Piotra Bukartyka nie jest łatwa do zdefiniowania. Jest opisywany jako: autor, kompozytor, konferansjer, aktor (miał i taki epizod), ale przede wszystkim pieśniarz poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, reggae, folk z kabaretem i piosenką literacką. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, „W życiu liczy się porządek” czy „Małgocha”. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji „Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce. Czasami Bukartyk komponuje utwory dla innych artystów ( Varius Manx, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Krzywy), jednak zazwyczaj to on sam jest interpretatorem swoich piosenek. - W programie Elbląskich Nocy proponujemy spektakl, który cieszy się znakomitymi opiniami widzów, o czym świadczy m.in. Nagroda Publiczności na IV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych, ma doskonałą obsadę i daje do myślenia – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. - Cieszę się, że po raz kolejny na naszej Festiwalowej scenie zaprezentuje się Dorota Osińska, która na początku kariery, 16 lat temu zdobywała laury na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”.
     XX Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej odbędą się w dn. 19- 21 sierpnia. Spektakl „Kaszana zdalnie sterowana” zaprezentowany zostanie w sobotę, 20 sierpnia o godz. 18 w dużej sali kina Światowid. Słowa, muzyka: Piotr Bukartyk, reżyseria, scenariusz: Jerzy Satanowski, wykonanie: Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak, Artur Barciś i Arkadiusz Brykalski oraz zespół muzyczny. Cena biletu: 50 zł.
     Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
     Sponsor główny: Grupa Lotos S.A.
     

     Patronem medialnym Elbląskich Nocy jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini