Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolegium numizmatyczne

Elbląg, Kolegium numizmatyczne
Fot. nadesłane.

Pod koniec maja (28-29) w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu odbędzie się spotkanie Międzymuzealnego Kolegium Numizmatycznego, działającego od 1981 roku przy Międzynarodowej Radzie Muzeów UNESCO.

Miedzymuzealne Kolegium Numizmatyczne przy Międzynarodowej Radzie Muzeów (ICOM) zbiera się dwukrotnie w roku i skupia pracowników działów numizmatycznych polskich muzeów. Podczas posiedzeń omawia się najnowsze wyniki badań, zagadnienia związane z numizmatyką czy muzealnictwem i informatyką muzealną. W roku 2008 posiedzenia miały miejsce w Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Odbywające się w elbląskim muzeum kolegium dotyczyć będzie problematyki numizmatyki elbląskiej.
     Podczas spotkania referaty dotyczące numizmatyki wygłoszą pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu:
     - M. Gizińska – „Zbiory numizmatyczne Muzeum archeologiczno-Historycznego w Elblągu – historia i stan obecny” oraz „Znaleziska monet na Startym Mieście”
     - M. F. Jagodziński - „Zasady handlu w Truso w kontekście znalezisk w Janowie Pomorskim”
     - G. Stasiełowicz – „Numizmaty i nie tylko pozyskane poza badaniami archeologicznymi”.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex W3 Multi
Clinex Stronger
Płyn do mycia i dezynfekcji
Clinex Glass