Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Koncert dla Janusza

Elbląg, Koncert dla Janusza

W poniedziałek 23 marca o godz. 18.30 w sali kina Światowid odbędzie się koncert na rzecz Janusza Jędrzejewskiego, zmagającego się z chorobą nowotworową mieszkańca Elbląga, muzyka, pedagoga - wykładowcy w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, bardzo znanej postaci w kręgach artystycznych, ważnej dla kultury miasta. Dla swych przyjaciół serdeczny, błyskotliwy, zawsze skory do żartów jest postacią nietuzinkową i duszą towarzystwa. Wieczny bard i podróżnik o szerokich horyzontach.

Tego samego dnia o godz. 17 w katedrze św. Mikołaja zostanie odprawiona msza św. w intencji Janusza.
     Na koncert wstęp jest wolny.
     Koncert jako inicjatywa społeczna kolegów i przyjaciół Janusza, połączony będzie z aukcją przedmiotów artystycznych i pamiątkowych, z której całkowity dochód przekazany zostanie na pokrycie kosztów leczenia Janusza.
     Za sprawą dawnych kolegów i przyjaciół z czasów licealnych i studenckich - absolwentów szkół i uczelni artystycznych, m.in.: Liceum Sztuk Plastycznych w Orłowie, Liceum Muzycznego w Gdańsku, Średniej Szkoły Muzycznej we Wrzeszczu, Akademii Sztuk Pięknych oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku - do akcji przyłączyło się bardzo wiele osób z obecnego otoczenia Janusza J., uczniów i nauczycieli z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu a także ludzie mu nie znani.
     Na aukcję trafią przedmioty artystyczne, takie jak: obrazy, grafiki, fotografie oraz biżuteria, których autorami są m.in. tacy artyści plastycy jak: Wojciech Beszterda, Edward Drozdowski, Krzysztof Janicki, Julita i Adam Kurłowicz, Wojciech Łaszkiewicz, Karol Maciejewski (również organizacja), Jan Materek, Zbigniew Prusak.
     Przedmioty pamiątkowe opatrzone autografami i dedykacjami, ofiarowali na aukcję znani i lubiani: Marcin Daniec (koszulka treningowa, w której wystąpił w TV - prezent od Piotra Świerczewskiego), Anna Dymna (książka i karta okolicznościowa), Jerzy Filar (dwie płyty CD), Wacław Juszczyszyn - Wolna Grupa Bukowina (płyta), Tadeusz Krok (płyta), Iwona Kubicz (porcelana), Ewa Kuklińska (płyta), Grażyna Łobaszewska (płyta), Rudi Schuberth (koszulka z certyfikatem), Mieczysław Szcześniak (płyta), Anna Treter (płyta), Jacek Wszoła (karta okolicznościowa).
     Wykonawcy i realizatorzy koncertu: Kwartet Smyczkowy O. S. M. II st. w Elblągu, Joanna Konefał (sopran), Ewa Zabłocka-Krasowska (śpiew, organizacja), Waldemar Chyliński (gitara śpiew), Leszek Bolibok (skrzypce elektryczne), Elefunk - formacja jazzowa, Adam Lemańczyk (fortepian), Kazimierz Chyła (akompaniament, nadzór artystyczny, organizacja), Tadeusz Jędrzejewski (nagłośnienie), Jerzy Kopczyński (akompaniament, nagłośnienie, organizacja), Zbigniew Seroka (gitara elektryczna).
     Koncert i aukcję poprowadzą Agnieszka Jarzębska i Marta Hajkowicz.
     Autorem plakatu jest artysta plastyk Witold Knajdek.
     Promocję koncertu medialnie i organizacyjnie wsparli: Agencja Artystyczna Marka, CKiWM Światowid i elbląskie media.
     Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę.
     Tym z Państwa, którzy pragną pomóc Januszowi Jędrzejewskiemu w jego walce z chorobą nowotworową, podajemy numer konta, na które mogą Państwo dokonać wpłaty:
     Fundacja Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego
     Nr konta: Bank PeKaO S.A. 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746
     Ważne! Koniecznie z dopiskiem: Dla Janusza Jędrzejewskiego.
     
     Janusz Jędrzejewski studiował kompozycję pod kierunkiem Franciszka Woźniaka w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku (dyplom w 1978 r.). Jest niezwykle utalentowanym i wszechstronnym muzykiem: instrumentalistą (kontrabasistą, pianistą, gitarzystą, akordeonistą) oraz kompozytorem i aranżerem. Tworzy muzykę klasyczną (instrumentalną, chóralną), porusza się także w sferze muzyki jazzowej oraz rozrywkowej (piosenki). W Elblągu odbyło się dziewięć jego koncertów kompozytorskich w latach: 1983, 1984, 1992, 1996, 2000, 2001, 2002, 2004 i 2006. Napisał m.in. hymn „Tu es Petrus”, wykonany podczas wizyty Jana Pawła II w 1999 r., a następnie „Te Deum”, na pamiątkę pierwszej rocznicy pobytu Jana Pawła II w Elblągu. Janusz jest także autorem cyklicznych felietonów, zamieszczanych w periodyku „Tydzień w Elblągu”, zatytułowanych „....tak sobie myślę.” Warto też wspomnieć o książce Waldemara Górskiego p.t. „Cantata Elbingensis - Twórczość chóralna Janusza Jędrzejewskiego i działalność kulturalna Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „Cantata” w Elblągu”.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mnóstwo ludzi choruje na raka. To straszne. Moim zdaniem jedna z głównych przyczyn epidemii są dodatki do żywności. Nie warto na przykład kupować wędzonek - mnóstwo w nich chemicznych dodatków. Kupując wędzonki wydajemy pieniądze i szkodzimy swojemu zdrowiu. Lepiej już jeść chleb z masłem i zagryzać jabłkiem (jabłka są teraz bardzo tanie - korzystajmy!).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Martinoss(2009-03-11)
 • Wiecie ja tylko potrzebuję informacji. .pomagamy tym którzy potrzebują pieniędzy na drogie leczenie, sprzęt, tym których na to nie stać a organizacja tego koncertu jest robiona przez prywatnego człowieka który rozlicza się z fiskusem czyli jakieś 40 % docjhodu odda skarbówce?? dlaczego nie włączyła się w to organizacja pozarządowa?? na co tak naprawdę potrzebujemy pieniędzy?? denerwuję się bo brakuje kasy dla naprawdę potrzebujących. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-18)
 • A, moim skromnym zdaniem warto pomóc Januszowi, znam Jego osobiście, jest to wspaniały człowiek, no i zasłużony dla Elbląga! Ciekawe czy jeszcze ktoś pamieta, że to On skomponował hymn na przyjazd Papieża do Elbląga? Bardzo Jego szanuje i napewno będę na tym koncercie! Pozdrawiam Jego i wszystkich Jego przyjaciół! w3na POGODY DUCHA!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-18)
 • Warto pomóc Januszowi- a tak naprawde on chciałby żebyśmy przyszli, tu nie chodzi o tę kasę. Rodzina zabezpiecza to, co konieczne. KOncert to po prostu taki znak:"Janusz, jesteśmy z tobą, trzymaj się chłopie". Dlatego przyjde na koncert.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II