Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert dwóch Jakubów na klarnet i gitarę

 
Elbląg, Koncert dwóch Jakubów na klarnet i gitarę
Jakub Kościuszko (fot. nadesłana)

24 lutego o godz. 18 w sali kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu wystąpi duet, który tworzą klarnecista Jan Jakub Bokun oraz gitarzysta Jakub Kościuszko. Wstęp wolny.

Jan Jakub Bokun to pochodzący z Wrocławia klarnecista i dyrygent. Po studiach w zakresie gry na klarnecie we Wrocławiu oraz Paryżu ukończył studia dyrygenckie na University of Southern California w Los Angeles. Kształcił się też jako stypendysta American Academy for Conducting w Aspen oraz brał udział w Verbier Academy w Szwajcarii. Pracował pod kierunkiem wielu wybitnych artystów i pedagogów. takich jak Guy Dangain, Larry Livingston, Mieczysław Stachura, David Zinman, Philippe Cuper, Sergiu Celibidache, Guy Deplus, Jorma Panula, Walter Boeykens, Michael Collins oraz Béla Kovács.
     Jest laureatem wielu muzycznych konkursów. Występował w większości krajów Europy, w USA, Chile, Argentynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Chinach i Japonii. Czterokrotnie reprezentował Polskę na Światowym Kongresie Klarnecistów Clarinetfest . Jako solista i dyrygent nagrał 11 albumów płytowych. Jego ostatni album „Clarinettino”, nagrany w Bratysławie z czołowym słowackim kwartetem smyczkowym Slovak Quartet, zbiera entuzjastyczne recenzje.
     Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji, International Clarinet Association oraz wytwórni Koch Classics i Dux.
     Jakub Kościuszko w wieku 6 lat rozpoczął swoją edukację muzyczną od fortepianu, jednak już 2 lata później zaczął naukę gry na gitarze klasycznej. Gdy miał 16 lat, jego biografia została umieszczona w „Leksykonie Polskiej Gitary”. W roku 2009 ukończył  z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie maestro Zorana Dukića. W 2010 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium maestro Oscara Ghiglii podczas kursu Accademii Chigiana w Sienie.
     Występował z recitalami w Polsce, Austrii, Niemczech i Holandii. Koncertował z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej oraz orkiestrą Talenty Szczecina i Camerata Nova. W 2010 roku ukazała się pierwsza płyta gitarzysty, „Here Comes The Silent Dusk. Music of Marek Pasieczny”, bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy i krytyków muzycznych w całej Europie. W 2012 roku wydał nowy album, „Guitar Recital” z utworami J.S. Bacha, Tansmana, Piazzolli, Jarretta i Metheny`ego.  

  Jan Jakub Bokun (fot. nadesłana)
Jan Jakub Bokun (fot. nadesłana)


     Zdobywał laury na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach gitarowych. Doskonalił swoje umiejętności biorąc udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich gitarzystów jak: Abel Carlevaro (Urugwaj), Oscar Ghiglia (Włochy), Scott Tennant (USA), Roberto Aussel (Argentyna), Pavel Steidl (Czechy).
     Duet klarnetowo - gitarowy Bokun-Kościuszko to formacja, której celem jest ponowne odkrywanie arcydzieł muzyki kameralnej od Schuberta przez muzykę francuską XX wieku aż po najnowszą literaturę kameralną i solową. Doświadczenia kameralne wyniesione z wielu lat współpracy z innymi instrumentalistami stały się też zalążkiem kiełkujących pomysłów interpretacyjnych młodej formacji, stawiającej na jakość artystycznej wypowiedzi, trafiającej zarazem do szerokiego spektrum odbiorców muzyki.
     Wtorkowy koncert stanowił będzie finałowy akcent warsztatów instrumentalnych dla uczniów elbląskiej szkoły muzycznej. Początek koncertu o godz. 18. Wstęp wolny.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex M9 Strong
Clinex Grill
Pieczątki Firmowe
Clinex Stronger