Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert pieśni rosyjskiej

 
Elbląg, Koncert pieśni rosyjskiej fot. Krystian Borkowski
Rek

Już dziś w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" będą dostępne bezpłatne wejściówki na koncert „Russkaja dusza", który odbywa się w ramach Replik Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik w piątek, 16 grudnia.

Russkaja Dusza to młody toruński zespół specjalizujący się w romansie i pieśni rosyjskiej. Powstał 4 lata temu. Na swoim koncie ma występ w ogólnopolskiej telewizji, a także liczne koncerty na terenie Pomorza i Kujaw, Białostocczyzny oraz za granicą, m.in. w Niemczech.
     Magdalena Cysewska i Michał Hajduczenia za pomocą akordeonu i skrzypiec poruszają duszę słuchaczy. Dodatkowym walorem jest magnetyzujący głos Miszy. Russkaja Dusza po każdym koncercie pozostawia niezatarte wrażenia.
     Michał Hajduczenia to dyplomowany kontrabasista oraz student wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest cenionym toruńskim muzykiem. Współtworzy również inne projekty muzyczne o szerokim spektrum gatunkowym, począwszy od jazzu (Jakub Mówka Trio) poprzez pieśni Włodzimierza Wysockiego (Skałałaska) skończywszy na muzyce cerkiewnej (Triodion, Ikos).
     Magdalena Cysewska to bydgoszczanka, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ukończyła Liceum Muzyczne w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Na co dzień współpracuje m.in.: z Teatrem Impresaryjnym "Afisz", z zespołem folklorystycznym „Bałkany Śpiewają", z chórem Opery Nova w Bydgoszczy, z zespołem "Hulajdusza", z amatorskim teatrem antycznym działającym przy Katedrze Filologii Klasycznej UMK "Perpetuum Mobile", z Teatrem Wróbli oraz z Biurem Turystyki Aktywnej „Kompas". Prowadzi liczne warsztaty z emisji głosu na terenie całej Polski. Wraz z Michałem Hajduczenią założyła zespół "Russkaja Dusza" wykonujący pieśni i romanse rosyjskie.
     Koncert „Russkaja dusza", odbędzie się w ramach Replik Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik w piątek, 16 grudnia o godz. 20. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek do odbioru w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
     
     Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
     
     Projekt "Festiwal Filmów Rosyjskich - Sputnik nad Elblągiem" dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Clinex Grill
Szkolna Wyprawka
Powrót Do Szkoły