UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert w biało-czerwonych barwach

 
Elbląg, Koncert w biało-czerwonych barwach

Skoro Polska świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości, Orkiestra nie może nie przyłączyć się do świętowania. 100-lecie wolności muzycy uczczą wyjątkowym koncertem, który odbędzie się na Słowacji. EOK wystąpi bowiem 5. października w Lewoczy, podczas 11. edycji Festiwalu „Indian Summer in Levoca”.

To jeden z najważniejszych festiwali u naszych południowych sąsiadów, który co roku gromadzi wybitnych artystów sceny muzycznej. Elbląscy kameraliści połączą siły z The State Chamber Orchestra Žilina, aby zaprezentować „biało-czerwony” repertuar.
     Z instrumentów popłyną więc między innymi dźwięki Orawy Wojciecha Kilara, Koncertu wiolonczelowego Andrzeja Panufnika i 5 melodii ludowych Witolda Lutosławskiego. Melodie powstały po drugiej wojnie światowej i zostały oparte na prostych utworach ludowych, do których Lutosławski dokomponował „pikantny” akompaniament. Z kolei Orawa wieńczy cykl „tatrzański” Kilara i łączy w sobie żywioły Podhala z góralskim temperamentem. Natomiast Panufnik stworzył Koncert…, inspirując się mandorlą – figurą geometryczną w kształcie migdału. Jak stwierdził w jednym z wywiadów, „pojawia się ona często w dawnej architekturze i stanowi ideał symetrii”.
     Nad przebiegiem koncertu będzie czuwał Paweł Kotla, który w swoim dorobku ma współpracę z tak znakomitymi orkiestrami, jak London Mozart Players czy Filharmonia im. Dymitra Szostakiewicza. Słowackim i polskim muzykom będą również wtórować soliści: Janusz Wawrowski i Jozef Luptak. Pierwszy z nich to laureat Fryderyka, który koncertował już na scenach Berlina, Wiednia, Moskwy i Caracas. Z kolei Jozef Luptak swoją grą uświetnił między innymi Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.
     
     Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”
     Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
     Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
     

     Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama