Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec pokazów pofestiwalowych Żydowskie Motywy

 
Elbląg, Koniec pokazów pofestiwalowych Żydowskie Motywy
Rek

W piątek, 12 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na ostatnią projekcję w ramach pokazów pofestiwalowych 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Będzie można obejrzeć dwa filmy dokumentalne: „Ojciec i syn” i „Regina”. Wstęp wolny.

Miejsce projekcji: Sala Audiowizualna Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7
     Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Festiwal ma na celu pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promowanie idei tolerancji i wielokulturowości.
     
„Ojciec i syn”
, reż. Paweł Łoziński, (Polska, 2013, 54’)
     Nagroda Specjalna Jury na 7. MFF Cinema Verite (Teheran, 2013), Grand Prix za Najlepszy Film Dokumentalny na 20. MFF Listapad (Mińsk, 2013), Nagroda św. Jerzego za Najlepszy Film Dokumentalny na 35. MFF w Moskwie (2013), Srebrny Róg na 53. Krakowskim FF (2013), Grand Prix Biała Kobra na Festiwalu Człowiek w zagrożeniu (Łódź, 2013), Złote Grono na 42. Lubuskim Lecie Filmowym (Łagów 2013).
     Streszczenie: Jakie pytanie chciałbyś zadać swojemu ojcu? Odważny eksperyment rodzinno-filmowy. Dwóch reżyserów, dwie kamery, jedna podróż. Po latach robienia filmów dokumentalnych o innych ludziach Marcel i Paweł Łozińscy skierowali kamery na samych siebie.
     kraj i rok produkcji: Polska, 2013
     scenariusz i reżyseria: Paweł Łoziński
     zdjęcia: Paweł Łoziński, Marcel Łoziński
     montaż: Przemysław Chruścielewski, Dorota Wardęszkiewicz
     muzyka: Lucienne Delyle
     produkcja: Łoziński Production sp z o.o.
     rodzaj filmu: dokumentalny
     czas trwania: 54 min
     
     „Regina”, reż. Diana Groó, (Niemcy/Węgry/UK, 2013, 64’)
     Nagroda LIA na Festiwalu Filmowym w Jerozolimie (2013), Grand Prix na MFF Sztuk Kulturalnych w Szolnok (Węgry, 2013), Nagroda Węgierskich Krytyków Filmowych (2014)
     Streszczenie: Regina opowiada historię Reginy Jonas (1902-1944), pierwszej na świecie rabinki. Dorastała na biednych przedmieściach Berlina jako córka ortodoksyjnego żydowskiego domokrążcy. W 1935 r. została wyświęcona, a jej niezwykła religijność dawała nadzieję i odwagę wielu prześladowanym niemieckim Żydom. Mimo, że wielu rabinów wyemigrowało z powodu nazistowskich prześladowań, Jonas niestrudzenie kontynuowała pracę w obozach koncentracyjnych i w wieku 42 lat została zamordowana w Auschwitz w 1944 r.
     kraj i rok produkcji: Wielka Brytania, Węgry, Niemcy, 2013
     scenariusz i reżyseria: Diana Groó
     montaż: Ági Mógor
     muzyka: Dáneil Kardos
     produkcja: Malcah Production Ltd, Katapult Film, Time Prints Media
     rodzaj filmu: dokumentalny
     czas trwania: 49 min
     
     Pokazy filmowe organizowane są dzięki uprzejmości organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy – Stowarzyszenia Żydowskie Motywy.
     
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety one color
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi