UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kontekst/Dyskurs/Kod w Galerii EL

 
Elbląg, Kontekst/Dyskurs/Kod w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na ostatni przed wakacjami wernisaż wystawy, który odbędzie się w czwartek, 28 czerwca o godz. 18. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Międzynarodowa wystawa Konkret/ Dyskurs / Kod stanowi kolejną odsłonę cyklicznego projektu realizowanego przez prof. Wiesława Łuczaja z ASP w Warszawie, łączącego różne nurty współczesnej sztuki geometrycznej. Nurty te ukryte są pod tytułowym trójmianem: sztuka konkretna (Konkret), Geometria Dyskursywna (Dyskurs) oraz sztuka generatywna (Kod).
     W wystawie bierze udział 61 artystów: z USA, Kanady, Korei Południowej oraz 12 krajów europejskich – Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji i Węgier. Ich prace, z obszaru sztuki konkretnej, dotykają zagadnień materii dzieła, koloru, konstrukcji i struktury, optycznego oddziaływania elementów, systemów matematycznych i podlegajcego im gridu, oraz innych problemów formy, bo sztuka ta powinna być wolna od jakichkolwiek związków z rzeczywistością (za wyjątkiem uniwersum lub rzeczywistości transcendentalnej). Z kolei prace z obszaru Geometrii Dyskursywnej czerpią swoje inspiracje właśnie z codziennej rzeczywistości, z różnych jej aspektów: codziennego życia, prasy codziennej, kolorowych magazynów, architektury, pejzażu, tekstów kultury, symulatorów sztucznego życia, z raportów statystycznych opisujących zachowania społeczne ludzi, mapingu, baz danych i wielu innych źródeł. Natomiast prace z obszaru sztuki generatywnej dotykają problematyki współtworzenia dzieła przez komputer. Są wynikiem losowości, algorytmów i komputerowych kodów. Te preznetowane na wystawie są animacjami generowanymi i wizualizowanymi przez komputer w czasie rzeczywistym, co oznacza, że obserwowane dzieła nigdy się nie powtarzają.
     Celowo założona wielokierunkowość wystawy wskazuje na żywotność sztuki wyrażanej językiem geometrii, na jej ewoluowanie, przekraczanie programowych ograniczeń i współczesną grę z kontekstem teoretycznym, niezależnie od miejsca w jakim żyją i tworzą artyści.
     Wystawa potrwa do 31 sierpnia. Kuratorami wystawy są: Mark Starel, Karina Dziweczyńska.
     
Katarzyna Grzymska, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama