Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wikingowie przybyli... Wikingowie przybyli...

Królewna Śnieżka w wersji polsko-rumuńskiej

Uczniowie elbląskiego Gimnazjum nr 1 i ich rumuńscy koledzy z Cosbuc Bilingual School z Bukaresztu wystawili znaną baśń o królewnie Śnieżce we własnej interpretacji i inscenizacji. - Przedstawienie zostało zrealizowane w myśl założeń unijnego projektu „Baśnie i legendy Europy”, którego beneficjentem była nasza szkoła - mówi Beata Gadomska, dyrektor Gimnazjum nr 1.

- Zaczęło się od inicjatywy Tomasza Wyszczelskiego, nauczyciela języka angielskiego w naszym gimnazjum - wspomina Beata Gadomska. - Założył on Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych Euro-Link. Stowarzyszenie ma na celu pozyskiwanie wsparcia ze środków unijnych na projekty realizowane w gimnazjum. I te cele, dzięki wytrwałości koordynatora projektów Tomasza Wyszczelskiego, stowarzyszenie osiąga. Zakończyliśmy już pierwszy z nich wsparty kwotą dotacji ponad 6 tys. euro, a wpisany w projekt unijny „Baśnie i legendy Europy”. Przez tydzień młodzież polska i rumuńska pracowała samodzielnie nad przedstawieniem własnej wersji baśni o królewnie Śnieżce. Pisała dialogi, budowała scenografię, pracowała nad ruchem scenicznym. W efekcie powstała oryginalna wersja baśni, którą przedstawiono na specjalnym pokazie. Zakończyliśmy ten projekt, osiągając zakładane cele, przede wszystkim wyzwoliliśmy aktywność młodzieży, która pomimo barier językowych potrafiła się porozumieć i wspólnie pracować. Teraz jesteśmy na półmetku realizacji trwającego przez cały rok szkolny projektu „Pokaż, na co cię stać! Blok zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży gimnazjalnej w ramach działalności pracowni fotograficznej”. Na ten cel nasze stowarzyszenie Euro-Link pozyskało ponad 297 tys. zł. W piątek 19 grudnia osiągniemy pierwszy, bardzo ważny etap realizacji projektu. Po wielu przygotowaniach i szkoleniach młodzieży w zakresie elektronicznej obróbki zdjęć otwarta zostanie pracownia fotograficzna. Muszę dodać, że zajęcia, jakie obejmują grupę uczniów - beneficjentów projektu, to nie tylko fotografia, lecz także podstawy dziennikarstwa, informatyka, język angielski i szeroko prowadzona praca pozalekcyjna w ramach skonsolidowanych warsztatów edukacyjno-szkoleniowych. Młodzież odrabia zadania domowe na terenie szkoły i, korzystając z pomocy nauczycieli, przygotowuje się do egzaminów gimnazjalnych. W ramach programu zapewniamy jej obiady, a dodatkowe zajęcia wydłużają każdego dnia czas ich pobytu w szkole o cztery godziny. Beneficjenci spotkają się także na zajęciach w soboty. Tak powstaje grupa, która niebawem wyruszy do placówek szkolnych w rejonie Elbląga, by dzielić się nabytymi dodatkowymi umiejętnościami i wiedzą z rówieśnikami. Tym samym chcemy wyrównywać szanse edukacyjne uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji i dzielić się doświadczeniami z naszej pracy. Niebawem efekty działalności pracowni fotograficznej zostaną pokazane na opracowywanej aktualnie wystawie prac naszych uczniów. Wspiera nas w tym jedna z firm fotograficznych w Elblągu i już mogę zapewnić, że wystawa będzie wydarzeniem artystycznym - mówi Beata Gadomska.

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Jak ukończyłem gimnazjum nr 1 to od razu musiały się pojawić fajne inicjatywy, wcześniej wiało nudą. .. no cóż, lepiej dla młodszych. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    bubelek(2008-12-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena funkcyjna .com.pl