Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krypta zaprasza na Jazzowy Elbląg

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2014-04-07
Aktualizowany 2014-04-08 09:27
 
Elbląg, Krypta zaprasza na Jazzowy Elbląg fot. Dominik Żyłowski / Klub "Krypta", jam session 2013
Rek

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na cykl wieczorów jam session. Dwadzieścia spotkań, zaplanowanych do końca sierpnia odbędzie się w ramach zadania publicznego "Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego".

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne jest od wielu lat związane z Klubem "Krypta", który powstał w 1962 roku i nosił wówczas nazwę EL Jazz Klub Tradycyjny. Założyciele klubu byli również współzałożycielami E.T.K. (1966 rok). EL Jazz Klub Tradycyjny, obok wrocławskiego Hot Club Pałacyk i Krakowskiego Klubu Jazzowego Helikon, został zaliczony do najbardziej aktywnie działających w Polsce w tamtych latach. Prócz tego był jedynym klubem w kraju promującym jazz tradycyjny. Pierwszy zarząd klubu tworzyli: Jerzy Wojewski – prezes, Stanisław Cejrowski – wiceprezes i Jerzy Błeszyński – sekretarz.
     Klub organizował wydarzenia z dużym rozmachem, między innymi: Przeglądy Zespołów Jazzu Tradycyjnego, Międzynarodową Wystawę Kopert Płyt Jazzowych, Wystawę Plakatów Imprez Jazzowych Minionego Dwudziestolecia, Paradę Jazzową, Festiwal Muzyki Nastolatków i inne pomniejsze, takie jak spotkania na gawędzie, koncerty czy Zaduszki Jazzowe. O historii tych wydarzeń można się dowiedzieć z fotosów, które wiszą na ścianach "Krypty".
     Z EL Klubem Jazzu Tradycyjnego byli związani wybitni twórcy jazzu w Polsce: Roman Waschko, Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn - Wróblewski, zespoły: Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego czy Andrzeja Trzaskowskiego.
     W obecnej "Krypcie" występowały też zespoły z zagranicy, głównie z Anglii.
     By przybliżyć elblążanom niezwykłą historię tego miejsca, w ramach projektu będzie wydana ulotka w której znajdzie się krótki rys historii jazzu w Elblągu.
     
     Klub Środowisk Twórczych "Krypta" organizuje od prawie dziesięciu lat cykle jam session. Przez lata w sesjach brali udział głównie artyści lokalni, uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury i artyści z Trójmiasta.
     
     Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia o godz. 20.
     Wstęp na jam session 5 zł, które będą wykorzystane na dalsze działania jazzowe.
     

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
     
---reklama---
     

Klub Środowisk Twórczych Krypta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE