UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krzywda & Koomple w Mimozie

 
Grzegorz Nadolny
Grzegorz Nadolny (fot. nadesłane)

Kolejny koncert w Mimozie odbędzie się pod hasłem „Krzywda & Koomple”. Będzie to ostatni wieczór muzyczny w tym klubie ramach projektu Staromiejska Strefa Muzyczna. Nie oznacza to oczywiście, że koncerty w Mimozie już się nie będą odbywały. Przeciwnie - każda środa będzie w Mimozie muzycznym dniem. Będą się tam odbywały na zmianę regularne koncerty koncerty oraz luźne spotkania muzyków czyli „jam session”.

W środę zagra ekipa pod wezwaniem klawiszowca Bartka Krzywdy, który jest organizatorem wszystkich mimozowych koncertów. Na zakończenie Staromiejskiej Strefy Muzycznej zebrał on wyjątkowy skład złożony ze świetnych muzyków i kolegów. Na saksofonie tenorowym zagra jego wieloletni kompan Szymon Zuehlke, na basie wspaniały Grzegorz Nadolny, a na bębnach as muzyki filmowej Grzegorz Daroń. Obaj Grzegorze przyjeżdżają z Bydgoszczy, są to muzycy z pierwszej ligi polskiej muzyki jazzowej i nie tylko. Daroń na stałe gra z J. Steczkowską, napisał muzykę do wielu polskich filmów (m.innymi Młode Wilki, Kochankowie Roku Tygrysa, Śniadanie do łóżka, Magda M, Na Wspólnej). Nadolny natomiast był przez kilka sezonów członkiem LO27, gra z czołówką polskich jazzmanów (Karolak, Śmietana, Wierzcholski i inni).
     Krzywda i Zuehlke grają w Specjal Jazz Sextet i wydali niedawno płytę pt. Projekt Elbląg, na której grają między innymi Przemek Dyakowski, Jarek Śmietana i Jerry Goodman.
     Muzycy zagrają standardy jazzowe we własnych aranżacjach. Po koncercie mile widziany jam session.
     
     Zapraszamy 7 września o godz. 19.30 do Klubu „Mimoza” przy ul. Garbary 10-9. Bilet 10 zł.
     
     Grzegorz Nadolny
- wszechstronny basista i kompozytor z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Zadebiutował w jazz-rockowej formacji West w 1990 roku zwyciężając wraz z nią w tym roku na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i wiele innych bydgoskich projektów i formacji. Współpracował z Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Stroblem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Biskupskim, Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Kamińskim, Krystyną Stańko i wieloma innymi liderami grając z nimi na przeróżnych festiwalach w Polsce i za granicą. Był również członkiem grupy LO 27. W 2000 roku miała miejsce premiera jego autorskiej płyty „Acoustic Eel” z zespołem Acoustic Topless.
     Grzegorz Daroń – perkusista, klawiszowiec, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej. Razem z Nadolnym zwyciężył Jazz Juniors, grając z grupą West. Na stałe członek zespołu Justyny Steczkowskiej oraz The Ślub. Jest również kompozytorem muzyki filmowej, jego dźwięki można usłyszeć w wielu znanych filmach i serialach m. innymi: Młode Wilki, Pierwszy Milion, Na Wspólnej, Kochankowie Roku Tygrysa, Magda M, Śniadanie Do Łóżka i wiele innych. Nagrywał i współpracował z takimi artystami jak Andrzej Przybielski, Jacek Pelc, Air Force One, Jarek Weber, Adrianna Biedrzyńska.

 


     Szymon Zuehlke – saksofonista tenorowy dysponujący jednym z najpiękniejszych saksofonowych tonów w kraju. Od 10 lat elblążanin. Laureat nagrody dla Najlepszego Instrumentalisty Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Klub „Ucho” 2008). Zdobył szereg nagród kulturalnych w Elblągu za propagowanie muzyki jazzowej w naszym mieście. Organizator prestiżowych Zaduszek Przemka Dyakowskiego odbywających się co roku w elbląskim MDK. Jego niespotykane improwizacje wzbudzają entuzjazm wśród czołowych polskich jazzmanów.
     Bartek Krzywda – pianista, klawiszowiec, aranżer, kompozytor i producent muzyczny. Laureat Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Elbląga. Organizator życia muzycznego w Klubach „Studnia”, „Krypta”, „Mimoza”. Założyciel autorskich zespołów Dream Power i Specjal Jazz Sextet. Płyta tego ostatniego zespołu zdobyła uznanie zarówno wśród fanów jazzu jak i muzyków. Przez wiele lat związany z toruńskim klubem jazzowym Jazzgood. Kierownik muzyczny wielu przedsięwzięć artystycznych m. in. koncertu Piotra Olejnika, nagrań zespołu Pies, kolęd w wykonaniu zespołu Szalone Małolaty, projektu „Wiara Czyni Cuda” folkowej ekipy „A za lasem”.
     

-----reklama-----
     
Bartosz Krzywda, Mimoza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje