Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Książka o zakonach rycerskich

Elbląg, Książka o zakonach rycerskich Książka jest dostępna bezpłatnie w CSE Światowid (fot. nadeslane)
Rek

"Średniowieczne zakony rycerskie i tradycja Rzeczypospolitej Obojga Narodów" pod takim tytułem CSE Światowid wydało książkę w ramach obchodów sześćsetnej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. W publikacji znalazły się artykuły sześciu historyków, którzy brali udział w dwóch konferencjach naukowych w Światowidzie.

W publikacji, pod redakcją dr. Janusza Hochleitnera znalazły się teksty:
     - Magdaleny Satory - "Dyskusja nad dalszym losem zakonu templariuszy po wycofaniu się chrześcijan z Ziemi Świętej (przełom XIII i XIV wieku)"
     - Jarosława Wenty: "Dzieje zakonu krzyżackiego w Prusach" oraz "O zagadce powstania Unii między Królestwem Polskim a Wielkim Księstwem Litewskim. Uwagi do syntezy dziejów Wielkiego Księstwa Litewskiego i Królestwa Polskiego"
     - Mariana Dygo: "Zakon krzyżacki w opiniach intelektualistów polskich XV wieku"
     - Jana Gancewskiego: "Gospodarka zakonu krzyżackiego w Prusach od Grunwaldu do sekularyzacji - przemiany, cechy charakterystyczne zjawisk"
     - Wiesławy Duży: "Wprowadzenie do historii sztuki i kultury Rzeczypospolitej Obojga Narodów"
     - Jarosława Porazińskiego: "Małe miasta Prus Królewskich w systemie politycznym Rzeczypospolitej w XVI-XVIII w."
     
     Książka trafiła do bibliotek na terenie całego kraju.
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Polar z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem