UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kultura i tradycja na dużej scenie teatru

 
Elbląg, Kultura i tradycja na dużej scenie teatru

Śpiewem, recytacją, małymi formami teatralnymi i tańcem już po raz 52. dzieci i młodzież, na co dzień ucząca się w ukraińskich szkołach a także w punktach nauczania języka ukraińskiego na terenie całego kraju, będą opowiadać o swojej kulturze i tradycjach podczas tegorocznej edycji Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Odbędzie się on w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i potrwa dwa dni - 19 i 20 maja.

Elbląski Festiwal jest największym i najbardziej popularnym wydarzeniem organizowanym w mieście przez tutejszą mniejszość ukraińską. Jak co roku, sala elbląskiego teatru wypełni się po brzegi dziećmi, ich rodzicami, dziadkami, najbliższymi oraz przedstawicielami mniejszości ukraińskiej z Elbląga i okolic. Przez dwa dni, dzieci – zarówno przedszkolaki jak i ich starsi koledzy ze szkół podstawowych a nawet średnich, będą miały okazję zaprezentować na scenie małe formy teatralne i scenki rodzajowe. Nie zabraknie także utworów muzycznych, czy tańców ludowych. Dla dzieci, szczególnie z mniejszych miejscowości, występ na scenie prawdziwego teatru jest nie lada przeżyciem.
       - W imieniu Związku Ukraińców w Polsce serdecznie zapraszam na 52. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej. Festiwal, który przez długie lata wypracował swoja renomę jest dla dzieci centralnym punktem prezentacji dorobku artystycznego i integracji środowiska, ale również pozwala widzowi na szerokie poznanie kultury ukraińskiej - zachęca Mirosław Prytuła – wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Elbląskiego Związku Ukraińców w Polsce.
       Festiwal rozpocznie się 19 maja o godz. 10 na dużej scenie Teatru. Wstęp wolny. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie występ Wokalnego Zespołu Dziecięcego „Suzirjaczko” pod przewodnictwem Andrzeja Ciupy. Koncert galowy tegorocznego Festiwalu rozpocznie się o 10:30 w niedzielę – 20 maja.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama