Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kulturalne nagrody przyznane

 
Elbląg, Kulturalne nagrody przyznane
Tak było podczas ubiegłorocznej gali nagród kulturalnych (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga przyznał nagrody i stypendia kulturalne za 2017 rok. Laureatów nagród jest troje, stypendystów – dziewięcioro. W sumie samorząd przeznaczy na ten cel ponad 55 tysięcy złotych. Oficjalna prezentacja laureatów odbędzie się podczas gali 18 kwietnia.

Artystycznym wydarzeniem 2017 roku został uznany Grafatak, organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Co jest”. To cykl graficznych pojedynków rysowników, tworzących w czasie rzeczywistym, rywalizujących na rysunki na konkretny temat.
     Nagrodę artystyczną otrzyma Zuzanna Markowska – uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i członkini zespołu baletowego Broadway. - To nagroda za szczególne osiągnięcia w balecie – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
     Tancerka zajęła m.in. pierwsze miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej w Elblągu,.
     Z kolei Kreatorem Kultury została Anna Łebek-Obrycka. Za – jak informuje ratusz – całokształt osiągnięć. Czyli np. za działalność związaną z Domem Sąsiedzkim „Zawodzie” i spółdzielnią socjalną „Idea”.
     Każdy z laureatów nagród prezydenta otrzyma 5 tys. złotych. Jak poinformował nas Łukasz Mierzejewski, konkursowa komisja powołana przez prezydenta (w jej skład wchodzili m.in. przedstawiciele urzędu i instytucji kulturalnych) w każdej z kategorii wybierała spośród dwóch kandydatów.
     Prezydent na wniosek komisji konkursowej przyznał także kulturalne stypendia o łącznej wartości 40,5 tys. zł. Trafią do dziewięciu osób: Krzysztofa Bidzińskiego, Konrada Kosacza, Agnieszki Kopczyńskiej (po 6 tys. zł), Kamili Łyłki-Kosińskiej (3 tys. zł), Anny Pelpińskiej, Tomasza Steńczyka, Krzysztofa Szewczuka i Jacka Żukowskiego (po 3,7 tys. zł) oraz Przemysława Piejdaka (4,7 tys. zł). Stypendia będą przeznaczone na realizację kulturalnych projektów.
     Laureaci nagród i stypendyści zostaną przedstawieni szerszej publiczności podczas gali, która odbędzie się 18 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE