UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Lato w Muzeum na półmetku

 
Elbląg, Zajęcia warsztatowe,
Zajęcia warsztatowe, fot. nadesłana
Reklama

W lipcu i sierpniu Muzeum Archeologiczno-Historyczne można odwiedzać w późniejszych godzinach. Ekspozycje są dostępne od wtorku do niedzieli, od godz. 11 do 19, a kasa biletowa do godz. 18.30. Dzięki dostosowaniu godzin otwarcia w sezonie do preferencji zwiedzających, od początku wakacji do końca lipca w Muzeum gościło już około 3 tys. osób.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza zajęcia warsztatowe adresowane do dzieci i rodzin z dziećmi. Mile widziani są również dorośli, którzy także znajdą dla siebie coś interesującego. Zajęcia są prowadzone w chacie wikińskiej na dziedzińcu Muzeum do końca sierpnia, we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 11 – 13. Muzealnicy przybliżają uczestnikom warsztatów życie codzienne w dawnych czasach, w tym dawną kuchnię, tkactwo, wykonywanie przedmiotów z gliny, zdobienie korali, dawne zabawy. Goście mogą obejrzeć i dotknąć kopie zabytków, wykonać własne naszyjniki lub posmakować podpłomyków. Dodatkową atrakcją są pokazy wczesnośredniowiecznych rzemiosł (tkactwo, garncarstwo). Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Gminy Miasto Elbląg, udział w zajęciach jest nieodpłatny.
       Muzealny dziedziniec ożył także za sprawą „Strefy chillout”, z której można skorzystać przy sprzyjającej pogodzie w cenie biletu muzealnego. Na zmęczonych zwiedzaniem gości Muzeum czekają na dziedzińcu hamakowe siedziska, ogrodowe pufy oraz zestawy gier plenerowych.
       Nowością wśród muzealnych ekspozycji w Budynku Gimnazjum jest wystawa czasowa pod tytułem: "Co robimy w ukryciu". - Ekspozycja uchyla zasłonę najintymniejszej strefy ludzkiej egzystencji. Ukazuje, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do czynności, które dziś praktykujemy za zamkniętymi drzwiami wykafelkowanych łazienek – mówi Urszula Sieńkowska, współautorka wystawy.

  Elbląg, Ekspozycja plenerowa przed Ratuszem Staromiejskim,
Ekspozycja plenerowa przed Ratuszem Staromiejskim, fot. nadesłana


       Do zwiedzania Muzeum chce zachęcić nową ekspozycją plenerową, która pojawiła się na początku tygodnia przed Ratuszem Staromiejskim. Spacerujący po Starym Rynku mogą podziwiać zdjęcia aktualnych wystaw. Ekspozycja została dofinansowana ze środków Gminy Miasto Elbląg.
      
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama