Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Lato z WOK

Członkowie sekcji WOK sięgają po najwyższe laury w konkursach i festiwalach ogólnopolskich czy międzynarodowych. Największymi osiągnięciami mogą poszczycić się recytatorzy i członkowie grup teatralnych.

Strzałem w "dziesiątkę" okazał się Krystian Godlewski, młody artysta związany ze Stajnią Pegaza. Coraz większe sukcesy odnosi również formacja taneczna "Jantar".
     - Postanowiliśmy postawić na jakość, a nie na ilość prowadzonych działań - mówi Jacek Nowiński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu. - Najbardziej cieszy mnie efektywna działalność Sceny na Piętrze, która pozwala z podniesioną głową mówić o sukcesach w dziedzinie edukacji teatralnej. Krystian Godlewski współpracującyb ze Stajni Pegaza występuje na najbardziej prestiżowych konkursach w całej Polsce i zdobywa najwyższe laury. Również mistrzowie słowa, podopieczni sekcji WOK, zajmują najwyższe miejsca na Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich.
     - Na pochwałę zasługują niewątpliwie sukcesy zespołu Stajnia Pegaza - dodaje Jacek Nowiński. - Cieszą nas także postępy formacji tanecznej "Jantar", której popisy emitują największe zagraniczne stacje telewizyjne.
     Wojewódzki Ośrodek Kultury proponuje również elblążanom liczne atrakcje wakacyjne. "Lato z WOK" to między innymi obchody Dni Elbląga, Europejskie Spotkania Taneczne "Pomosty 2001", osiem wakacyjnych festynów z EB, Dni Kultury Greckiej oraz Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Będą koncerty, pikniki, festyny, prezentacje teatralne i poetyckie.
     Wakacyjny program WOK rozpocznie się 22 czerwca koncertami na Placu Kazimierza Jagiellończyka, związanymi z obchodami Dni Elbląga. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska.
     - Myślę, że elblążanom spodoba się nasza oferta letnia i będą chętnie uczestniczyć w proponowanych imprezach - mówi Jacek Nowiński. - Najbardziej zachęcam do udziału w festynach z EB, które będą odbywać się w każdą niedzielę wakacji począwszy od 1 lipca, kiedy to przed elbląską publicznością wystąpi Krzysztof Kasowski znany jako K.A.S.A.
     W sierpniu, już po raz piąty, Wojewódzki Ośrodek Kultury, będzie gospodarzem Elbląskich Nocy Teatru i Poezji. Jest to największe w kraju święto muzyki. Tegoroczna jubileuszowa edycja będzie trwała dwa dni.
     - Pierwsza noc upłynie pod hasłem "Festiwal Piosenki Wartościowej" - opowiada Jacek Nowiński. - Będzie to scena promocji młodych artystów z całej Polski - wystąpią więc tegoroczni laureaci wszystkich prestiżowych konkursów piosenki. Atrakcją pierwszego wieczoru tym razem będzie "Ostatnie bolero", czyli koncert piosenek skomponowanych przez Jerzego Satanowskiego do słów Agnieszki Osieckiej. Wystąpią m.in. Ewa Błaszczyk, Barbara Dziekan, Justyna Szafran. Gospodarzem nocy będzie sam Jerzy Satanowski. Natomiast drugą noc poprowadzi Ryszard Rynkowski, który wystąpi z recitalem, a towarzyszyć mu będą przyjaciele m.in. z "Grupy pod Budą.
     8 sierpnia rozpoczną się Dni Kultury Greckiej. W planie między innymi wystawy fotograficzne, malarskie, biesiada grecka z udziałem światowej sławy tenora Paulosa Raptisa, greckiego zespołu "Orfeusz". Patronat honorowy nad greckim świętowaniem objął marszałek województwa warmińsko - mazurskiej Andrzej Ryński oraz ambasada Grecji w Polsce.
     Lato z WOK zapowiada się więc bardzo atrakcyjnie.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)