Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Legendy elbląskie”. Wyniki konkursu

 
Elbląg, „Legendy elbląskie”. Wyniki konkursu fot. nadesłana
Rek

Ponad 230 prac plastycznych wpłynęło na konkurs „Legendy elbląskie”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozstrzygnęło konkurs i ogłasza wyniki.

Prawie miesiąc organizatorzy konkursu czekali na nadsyłane prace zainspirowane elbląskimi legendami. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o historii Elbląga i jej regionu.
     Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 9 grudnia o godz. 17 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną w holu głównym „Światowida”, na I piętrze. Po wręczeniu nagród zebrani goście będą mogli obejrzeć inscenizację o Piekarczyku w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu.
     Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek kulturalno-oświatowych. Techniki wykonywania prac były dowolne.
     - Młodzi artyści zaskoczyli swoimi pracami komisję oceniającą – mówi przewodnicząca jury, Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Nadesłano do nas kilka makiet przestrzennych, otrzymaliśmy także prace w formie komiksu oraz prace wykonane w różnych technikach rysunkowych: malarstwo, ołówek, pastel suchy i olejny, techniki mieszane.

 


     Komisja w składzie:
     - Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki, przewodnicząca jury
     - Małgorzata Cieślik, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23, członek jury
     - Paulina Rynkiewicz, dziennikarz-edytor tekstów, członek jury
     - Małgorzata Zielińska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23, członek jury
     przyznała nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:
     KATEGORIA I – dzieci do 6 lat
     Nagrody:
     Tosia Jaranowska, Przedszkole nr 3, makieta
     Praca zbiorowa, Przedszkole Mały Europejczyk, makieta
     Grupa Tropiciele, Niepubliczne Przedszkole Balonik, makieta
     Zuzanna Wójcik, Przedszkole nr 31
     Hubert Borawski, Przedszkole nr 3, Legenda o diabelskim kamieniu
     Amelia Kordel, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia, Męstwo Elblążanek
     Amelia Witkowska, Przedszkole nr 3, Diabelski kamień
     Cyntia Cynuta, Przedszkole nr 29, O dzielnym Piekarczyku
     Franek Zieliński, Przedszkole nr 24
     Noemi Glódź, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia, Męstwo Elblążanek
     Wyróżnienia:
     Barbara Mazurek, Przedszkole nr 15, makieta
     Julia Kordek, Przedszkole z Grupami Integracyjnymi nr 15, Zaklęta pieczara
     Maja Budziszewska, Przedszkole nr 3
     Michalina Barcikowska, Przedszkole nr 3, Legenda o braciach olbrzymach
     Zuzanna Witkowska, Przedszkole nr 3, Legenda o Piekarczyku
     Magdalena Kuich, Szkoła Podstawowa nr 25, W pracowni czarnoksiężnika Kiliana
     Natalia Myszk, Szkoła Podstawowa nr 9, Legenda o diabelskim kamieniu
     Kasia Kiedyk, Przedszkole nr 29,
     Julia Tkacz, Przedszkole nr 17, Łopata mojego Piekarczyka
     
     KATEGORIA II – dzieci od 7 do 10 lat
     Nagrody:
     Nikola Stando, Szkoła podstawowa nr 25
     Aleksander Wróblewski, Szkoła Podstawowa nr 18, Legenda o diabelskim kamieniu
     Jan Przedpełski, Szkoła Podstawowa nr 25, Czarnoksiężnik w pracowni
     Wiktoria Olejniczak, Szkoła Podstawowa nr 23
     Malina Witkowska, Szkoła Podstawowa nr 25, Rozpacz olbrzyma po zabiciu brata
     Szymon Waldecki, Szkoła Podstawowa nr 25, Żałosny koniec Kiliara
     Alicja Ścigaj, Szkoła Podstawowa nr 15, O rycerzu w srebrnej zbroi
     Hanna Grobelna, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Męstwo Elblążanek
     Aniela Kasprzykowska, Szkoła Podstawowa nr 18, Diabelski Kamień
     Lena Bałdyga, Szkoła Podstawowa nr 25, Diabeł obdarowuje Kiliara złotem
     Wiktoria Mincewicz, Szkoła Podstawowa nr 15, Piekarczyk
     Marta Ajdukiewicz, Szkoła Podstawowa nr 18, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
     Wyróżnienia:
     Maja Witecka, Szkoła Podstawowa nr 15, O zatopionej świątyni
     Oskar Błaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 25
     Gabrysia Urbańska, Szkoła {Podstawowa nr 15, Czerwony kur
     Piotr Buczek, Szkoła Podstawowa nr 18
     Patrycja Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 25, Diabelski kamień
     Anna Dybikowska, Szkoła Podstawowa nr 25
     Martyna Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 23
     Alan Brzeziński, Szkoła Podstawowa nr 14, O srebrnym rycerzu
     Michał Szuplewski, Szkoła Podstawowa nr 25
     Michał Gurzyński, Szkoła Podstawowa nr 18, Elbląski czarnoksiężnik
     Dominika Szafran, Szkoła Podstawowa nr 18, Elbląski czarnoksiężnik
     Nikola Brzozowiec, Szkoła Podstawowa nr 8, Legenda o Piekarczyku
     Kornelia Wasiłyszyn, Świetlica Popołudniowa przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o męstwie Elblążanek
     Klaudia Nadolska, Szkoła Podstawowa nr 14, Piekarczyk
     Gabrysia Skapowicz, Szkoła Podstawowa nr 15, Piekarczyk broni miasta
     Karolina Horoszko, Szkoła Podstawowa nr 25, Spotkanie Kiliara z diabłem
     Błażej Sadkowski, Szkoła Podstawowa nr 14, O czarnoksiężniku
     Damian Wrzałka, Świetlica Popołudniowa przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o diabelskim kamieniu
     Konrad Skonieczny, Szkoła Podstawowa nr 14, Czarnoksiężnik Kilian
     Inez Laskowska, Szkoła Podstawowa nr 14, O diabelskim kamieniu
     Dominika Lewczuk, Szkoła Podstawowa nr 15, Najazd Krzyżaków
     Zosia Palewicz, Świetlica dzienna przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o elbląskim czarnoksiężniku i diable w Bażantarni
     Ola Zalewska, Szkoła Podstawowa nr 15, Piekarczyk broni bramy targowej
     Nelly Konopko, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 15
     Konrad Piasecki, Świetlica dzienna przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o Piekarczyku, który uratował Elbląg
     Agata Martenowska, Szkoła Podstawowa nr 15, Legenda o Piekarczyku
     
     KATEGORIA III – dzieci od 11 do 13 lat
     Nagrody:
     Igor Berent, Szkoła Podstawowa nr 19, makieta
     Kinga Słomka, Szkoła Podstawowa nr 18, Chciwy Czarnoksiężnik
     Aleksander Michalak, Szkoła Podstawowa nr 23
     Oliwia Burnos, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
     Justyna Mirolewicz, Szkoła Podstawowa nr 23
     Paulina Szczygieł, Szkoła Podstawowa nr 12, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
     Ola Szarłat, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
     Zofia Siekierka, Szkoła Podstawowa nr 18, Chciwy Czarnoksiężnik
     Maja Kusiak, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Świętym kamieniu
     Weronika Maj, Szkoła Podstawowa nr 18, Barto i jego sfora
     Wiktoria Dobosz, Szkoła Podstawowa nr 18, Bohaterstwo elbląskich kobiet
     Barbara Siekierka, Szkoła Podstawowa nr 18, Smok spływa na wodę
     Weronika Stanowska, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
     Ola Ciarkowska, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o świętym kamieniu
     Wyróżniania:
     Kacper Łaszak, Szkoła Podstawowa nr 19, Komiks
     Mateusz Piotrowski, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o świętym kamieniu
     Joanna Karaszewska, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
     Oliwia Barcowska, Szkoła Podstawowa nr 15
     Kornelia Szulc, Szkoła Podstawowa nr 15, Dzielny Piekarczyk
     Konrad Wojtysiak, Szkoła Podstawowa Nr 21, Legenda o głazie pustelnika
     Nikola Kwiatkowska, Szkoła Podstawowa nr 18, Łopata Piekarczyka
     Aleksandra Czupajło, Szkoła Podstawowa nr 15, Dzielny Piekarczyk
     Oliwia Kotłowska, Szkoła Podstawowa nr 15, Obrona Elbląga
     
     

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu" realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu.
     Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski