Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał z widokiem na ... "park" Kanał z widokiem na ... "park"

Lego-Logos

W ramach Letnich Ogrodów „Polityki” dziś o godz. 9 i jutro o godz. 14 Jarosław Marek Spychała poprowadzi warsztaty dla dzieci zatytułowane „Lego-Logos”. Warsztaty odbędą się w Bibliotece dla Dzieci w głównym gmachu Biblioteki Elbląskiej.

Jarosław Marek Spychała jest doktorantem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie przygotowuje rozprawę „Mity eschatologiczne w dialogach Platona”. Zawodowo interesuje się historią starożytnej filozofii i religii, a szczególnie zjawiskiem przenikania się religii i filozofii na płaszczyźnie wyobrażeń o pośmiertnych losach człowieka.
     „Lego” w języku duńskim oznacza „baw się dobrze”, w sensie: mądrze, abyś z zabawy wyniósł naukę. Słowo „logos” natomiast pochodzi z języka starogreckiego i jest terminem filozoficznym o tradycji sięgającej początków filozofii. Jego sens wyraża wszystko to, co przez człowieka pomyślane, powiedziane i zapisane, a w węższym znaczeniu używano go na określenie nauki. Tym samym nazwę projektu edukacji filozoficznej należy rozumieć jako zachętę do bawienia, cieszenia się nauką: Lego-Logos, czyli Baw Się, Ciesz się - Nauką.
     Projekt Edukacji Filozoficznej Lego-Logos zabawy dziecka klockami Lego do nauczania filozofii i filozofowania. Punktem wyjścia jest lektura klasycznych tekstów filozoficznych, które następnie zostają zinterpretowane przez uczestników zajęć za pomocą budowli z klocków Lego. Dokładna analiza klockowych instalacji, ich porównywanie z tekstami, doprowadza uczniów do głębszego zrozumienia omawianych tekstów oraz przedstawienia autorskich wizji ich filozoficznej i artystycznej interpretacji. Nadrzędnym celem projektu jest rozwijanie naturalnych zdolności dzieci i młodzieży do filozofowania, kreatywnego myślenia oraz twórczości artystycznej, a także zdolności lingwistycznych w przypadku dzieci, które uczestniczą w zajęciach z grupami międzynarodowymi.
     Opiekę naukową nad realizacją projektu objął Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 8
!!!PROMOCJA3!!!
AMK Komoda 1