Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Lifting pożądany

O potrzebie remontu kina "Syrena" nikogo nie trzeba przekonywać. Decyzje o tym, kiedy remont się rozpocznie i jakie prace zostaną przeprowadzone podejmie inwestor strategiczny - mówi wiceprezes trójmiejskiej spółki Neptunfilm, Mirosław Morzyk.

Statystyczny elblążanin odwiedza kino raz w roku. W większych miastach wskaźnik odwiedzin jest nawet trzy razy wyższy. Według analiz Neptunfilmu, który prowadzi lub dzierżawi prawie ćwierć setki kin na północy kraju - m.in. w Sopocie, Olsztynie, Toruniu i Elblągu, elbląski rynek kinowy określany jest jako duży i mający spore perspektywy rozwoju.
     Decyzja o remoncie przedwojennego budynku (ostatni, generalny remont zakończył się w roku 1963 - red.) uzależniona jednak będzie m.in. od rentowności przedsięwzięcia, a ta w przypadku "Syreny" nie jest wysoka.
     - Z przeprowadzonych na nasze zlecenie prac studialnych wynika, że koszt przebudowy, przy obecnej lub nieco wyższej frekwencji na widowni, zwróciłby się po 15 latach, a to długo - mówi Mirosław Morzyk.
     Neptunfilm myśli jednak o remoncie. Plany inwestycyjne, które przygotowano dla wszystkich, w przypadku Elbląga mówią bądź o modernizacji wnętrz i unowocześnieniu wyposażenia kina, bądź o całkowitej przebudowie budynku.
     Powstałoby wówczas kilka sal kinowych i zaplecze handlowe.
     W planach Neptunfilmu "Syrena" zajmuje jednak 4-5 miejsce, po Trójmieście i Olsztynie.
     Kiedy dojdzie do długo oczekiwanego remontu - na razie nie wiadomo.
     Od dwóch lat trwa prywatyzacja zależnej od samorządu województwa pomorskiego spółki i - jak mówi Mirosław Morzyk - być może zakończy się ona jeszcze w tym roku. Rozmowy toczą się z jedną z sieci kinowych i developerem.
     - Każdy z inwestorów będzie musiał rozważyć, która inwestycja rozpocznie się najpierw: czy w Sopocie, czy w Olsztynie, czy w Elblągu. Jeśli do prywatyzacji nie dojdzie, co się może zdarzyć, jesteśmy przygotowani do realizacji planu B. To grupa projektów, z których każdy będzie realizowany w inny sposób i z kimś innym. Plan B powstał, bo nie chcemy być skazani na grymasy inwestorów. Dobrze byłoby jednak, by pojawił się ktoś, kto nas wesprze, bo dużemu zawsze łatwiej.
     O konkurencji:
     - Zmiana wizerunku "Syreny" nie znaczy, że chcemy wypchnąć z rynku "Światowit", który kiedyś był przecież naszym kinem. Prawda jest jednak taka, że dziś o wszystkim decydują struktury sieciowe - mówi wiceprezes Neptunfilmu i dodaje, że jego zdaniem remont powinien był zostać przeprowadzony dużo wcześniej.
     - Nie wiem, dlaczego moi poprzednicy nie zrobili tego kilka lat temu, kiedy „Syrena” była faktycznym monopolistą na elbląskim rynku. Dziś inwestycja jest spóźniona - uważa Morzyk.
     Co z kinem artystycznym, ambitnym?
     - Potrzeba kina ambitnego to kwestia liczenia. W Gdańsku taki repertuar serwują położone obok "komercyjnego" „Neptuna” - kina „Helikon” i „Kameralne”.
     Jakie są szanse "Syreny" na szybki remont?
     - Elbląski rynek ma perspektywy rozwoju - mówi wiceprezes. - Jednak, tak, jak wiele tego typu miast przeżywa trudności. Te kłopoty na pewno skończą się wraz z dekoniunkturą, a Elbląg zasługuje na obiekt kinowy z prawdziwego zdarzenia. Powinniśmy więc spokojnie przygotować się do tego momentu, kiedy elblążanie będą mieli pieniądze, żeby spotkać się w przyjemnym miejscu i obejrzeć film.
     Tymczasem na terenie po zlikwidowanym "Ruskim rynku" rozpoczynają się prace nad budową centrum rozrywki Elbląg Plaza....
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Do do Elbląg Plaza: Kiedy się ta budowa wkońcu rozpocznie? Bank już zaczęli budować, a centrum kiedy? A odnośnie kina Syreny, to jak będą wzlekać z jego remontem to te kino padnie, wkrótce skończy się remont dużej sali Światowidu, poza tym jest jeszcze kameralna sala, a o multikinie za WOKIEM nie wspomnę. Syrena bez remontu nie ma szans na naszym rynku, a taki powinien się rozpocząć już w tym roku, bo za rok może być już za późno.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Arek(2002-07-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna