UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Literatura kobieca według Sylwii Kubryńskiej

 
Elbląg, Literatura kobieca według Sylwii Kubryńskiej
fot. nadesłana

Festiwal Literatury Wielorzecze to miejsce spotkań wyrazistych osobowości literackich. W tym roku zależało nam na zwróceniu się w stronę kobiecości w ujęciu literackim i społecznym. W końcu obchodzimy 100 lat praw wyborczych kobiet. Spotkanie z Sylwią Kubryńską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych pisarek, odbędzie się w sobotę, 22 września, w trzeci dzień Festiwalu o godz. 15, w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej.

Sylwia Kubryńska jest autorką wyjątkową. Pisze niebywale prawdziwie, nie chodzi na kompromisy, a jej bohaterki i ich słowa często wywołują u czytelniczek swojskie déjà vu. Nic dziwnego. Autorka nie daje się zamknąć w jakiekolwiek ramki. Czy to bezkompromisowość? Czytając jej książki twierdzę, że raczej wielka samoświadomość: zarówno ludzka jak i pisarska.
       Autorka "trylogii": "Kobieta (dość) doskonała", "Furia mać!" i "Biurwa" w tym roku wydała kolejną powieść "Mama", która już teraz została okrzyknięta genialnym obrazem wymagań społecznych wobec "instytucji" matki.
       To nie będzie z pewnością spotkanie kontrolowane i przewidywalne. Przyjdź, jeśli chcesz po prostu posłuchać, a na pewno dołącz do nas, jeśli chcesz porozmawiać, a nawet się pokłócić. Będziemy dyskutować na tematy sprzyjające wymianie zdań.
       Zapraszamy dobre i złe matki, kobiety i mężczyzn, amatorów współczesnej prozy, literatury (nie)kobiecej, moli książkowych, ale również wszystkich tych, którzy czytać niespecjalnie lubią. Dostaniecie próbkę literatury, którą naprawdę można polubić. Przede wszystkim jednak można jej doświadczyć.
       Aga Kopczyńska
       Projekt VI Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski
       Śledź wydarzenie na stronie.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Dominika Lewicka-Klucznik, Stowarzyszenie Alternatywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama