Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Lost and found” Małgorzata Szymankiewicz. Wernisaż jutro

Elbląg, „Lost and found” Małgorzata Szymankiewicz. Wernisaż jutro

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy "Lost and found" Małgorzaty Szymankiewicz, który odbędzie się już jutro, 15 października o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.

O wystawie pisze Jarosław Denisiuk:
"Malarstwo ostatnich kilkudziesięciu lat zmaga się z trudnością określenia statusu obrazu nieprzedstawiającego, sytuowanego pomiędzy znaczeniem symbolicznym a jego materialnością, jako płaszczyzną barwną. Tę problematykę bardzo świadomie po/na-rusza Małgorzata Szymankiewicz, uznając, że na swej analitycznej drodze do źródeł malarstwo ma jeszcze wiele tak możliwości, jak i niemożliwości. Ważnym elementem refleksji malarskiej Szymankiewicz jest odniesienie się do historycznych już sposobów demaskacji malarstwa definiowanego metafizycznie. „Obraz nieprzedstawiający nie jest końcem możliwości obrazu, ale paradoksalnie poszerzaniem możliwości jego odbioru [...]” - powie autorka. I rzeczywiście, w pracach Małgorzaty Szymankiewicz dostrzegamy wyartykułowaną dobitnie nierozstrzygalność, którą odbierać należy jako ofertę czysto wizualną i doświadczenie wieloznaczności. To co niejasne, nieuchwytne w statusie obrazu każe każdorazowo pytać o możliwości aluzyjne malarstwa. O jego potencjalną tożsamość abstrakcyjną. […]"
     
     Małgorzata Szymankiewicz - Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2005), dyplom w pracowni prof. J. Kałuckiego, oraz Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. W 2015 roku uzyskała stopień doktorski na ASP w Gdańsku. Asystentka w Pracowni Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.
     Wystawy indywidualne (wybór):
     Postprodukcja - BWA Warszawa, Warszawa (2015), I’m better, I’m back – Project Room, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2014), LAProject Gallery, Landshut/Monachium, Niemcy (2013), Słaba Widoczność - Galeria BWA, Katowice (2011) Background – Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2011), Komfortowa Sytuacja – Zona Sztuki Aktualnej w Łodzi (2011), Black Hole – CSW Łaźnia, Gdańsk (2010), Attractions Of Abstraction – Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2009)
     Wystawy zbiorowe (wybór):
     Wyborny Trup Fotografii Polskiej. TIFF Festiwal. Galeria Awangarda, Wrocław (2015), Czysta Formalność – Galeria Labirynt, Lublin (2015) Projekt Metropolis – Muzeum Śląskie w Katowicach (2015), Biennale Malarstwa Bielska Jesień - Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2013), Biennale Sztuki Młodych RYBIE OKO 7 – wystawa konkursowa, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Słupsk (2013)
     Laureatka nagrody ,,Medale Młodej Sztuki 2015” w dziedzinie sztuki wizualne – nagroda Głosu Wielkopolskiego dla najlepszych wielkopolskich artystów, dwukrotnie nominowana do nagrody ,,Paszporty Polityki” (2011, 2012), nominowana do tytułu ,,Kulturyści 2011” – nagroda Polskiego Radia za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, Talenty Trójki 2010 – główna nagroda w konkursie 3 PR Polskiego Radia, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2008, wyróżnienie na 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2007.
     Prace w kolekcjach: Szczecińska Zachęta Sztuki Współczesnej, Wielkopolska Zachęta Sztuki Współczesnej, Kolekcja Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Kolekcja PKO Projectroom, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa a także w kolekcjach kolekcje prywatnych w kraju i zagranicą
     
     Wystawa czynna do 30 listopada.
     
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA