UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lubisz mówić? Spróbuj swoich sił w konkursie krasomówczym!

 
Lubisz mówić? Spróbuj swoich sił w konkursie krasomówczym!
fot. nadesłana

W czasie 10 minut opowiedzieć o swoim regionie wykorzystując wiedzę historyczną oraz krajoznawczą, barwnym i bogatym językiem przedstawiać walory regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ciekawych ludzi. Takie zadanie stoi przed uczestnikami konkursu krasomówczego, jaki w sierpniu odbędzie się w CSE Światowid. Do 31 lipca zgłaszać mogą się wszyscy mieszkańcy regionu.

Wojewódzki konkurs krasomówczy „Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy” odbędzie się w czwartek, 13 sierpnia o godzinie 10.00, w Sali Kameralnej Kina „Światowid”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, bo to właśnie region, w którym mieszkamy będzie tematem konkursu.
       - Zachęcamy do wzięcia udziału, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody - bony pieniężne do salonów Empik – zachęca Marta Derlukiewicz, organizatorka konkursu. – Konkurs jest okazją do zaprezentowania swoich zdolności oratorskich, a także umiejętności pokonania stresu związanego z publicznym przemawianiem.
       Prezentujących swoje umiejętności krasomówcze oceniać będzie jury, w którym zasiądą przedstawiciele Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz przedstawiciel z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Komisja konkursowa, dokonując oceny prezentacji przedstawień konkursowych, przyznawać będzie punkty m.in. za sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność i poprawność wyrażania się, a także za bogactwo użytego języka i jego barwność oraz dobór tematu.
       Laureaci konkursu – oprócz atrakcyjnych nagród – będą mieli możliwość zaprezentowania swojego przedstawienia na scenie „na żywo”, podczas Pikniku ortograficzno-językowego, który odbędzie się 24 września 2015 r.
       Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu zamieszczonym na stronie organizatora: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/mowic-to-ma-o-trzeba-mowic-do-rzeczy/. Tam też dostępny jest formularz zgłoszeniowy.
       Osoby, które chcą powalczyć o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego krasomówcy muszą wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć do CSE „Światowid”, mieszczącego się na placu Jagiellończyka 1 w Elblągu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca.
      
      
Konkurs krasomówczy realizowany jest w ramach projektu „Ojczysty się liczy!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych”
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem