UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mali artyści i sztuka

 
Elbląg, Mali artyści i sztuka
fot. Łukasz Kotyński
Reklama

W minioną sobotę (3 czerwca) w Bibliotece Elbląskiej odbyły się pierwsze w ramach wakacyjnego cyklu warsztaty “Szkicologia”. Dzień pod znakiem rysunku i architektury rozpoczął się warsztatami dla dzieci pod nazwą “Struktura-Tektura”, prowadzonymi przez poznańską architektkę Aleksandrę Litwinowicz z pracowni PL Plus. Inspiracją do zabawy w architektów stała się książka autorstwa Andrea Beaty pt. “Ignacy Kitek. Architekt”.

Z przygotowanych tekturowych elementów dzieci wraz z rodzicami tworzyły architektoniczne struktury, które następnie samodzielnie malowały. Nie były to jednak struktury przypadkowe - uczestnicy przez cały czas mieli na uwadze, że przygotowane przez nich budowle będą tworzyły miasto. Mali urbaniści musieli mieć również na uwadze skomplikowaną linię rzeki, którą zaplanowała najstarsza uczestniczka warsztatów. Praca twórcza zaoowocowała powstaniem zamków otoczonych fosą, mostów oraz wieżowców. Po zakończonych warsztatach dzieci skorzystały z pięknej pogody, bawiąc się na bibliotecznym dziedzińcu.
       O tym, jakie znaczenie w pracy architekta ma rysunek, dowiedzieliśmy się na kolejnych sobotnich warsztatach, prowadzonych przez Marcina Kościucha - architekta z pracowni Ultra Architects, laureata Nagrody Jury w konkursie “Bryła Roku 2016”. Pracę projektową poprzedzał wykład Marcina Kościucha, podczas którego architekt omówił różnorodne projekty swojej pracowni oraz pierwsze rysunkowe koncepcje znanych i docenianych realizacji firmy. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na wizję lokalną, po której rozpoczęli pracę nad niezagospodarowanymi kwartałami elbląskiej starówki. Zadanie polegało na tym, aby czytelnie i szybko zapisać koncepcję architektoniczną na papierze i kalce. Kilkudziesięciu młodszym i starszym uczestnikom obu warsztatów należą się gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, ciekawe pomysły oraz miłą atmosferę.
       Efekty prac będzie można obejrzeć jesienią na wystawie podsumowującej projekt “Szkicologia”. Jego kolejna odsłona - w ramach elbląskiego “Lata w formie” - odbędzie się już 24 czerwca, na elbląskiej Starówce. Będą to otwarte dla wszystkich chętnych, plenerowe warsztaty pod hasłem “Architektura w rysunku”, podczas których pod okiem doświadczonych wykładowców będzie można rozwinąć swoje rysunkowe pasje lub nawet sprawdzić się przed egzaminami na uczelnię o profilu technicznym bądź artystycznym.
      
Aleksandra Hońko i Ada Ronżewska-Kotyńska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama