Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Marszałek zadecyduje

Spór, jaki w środowisku artystycznym wywołała planowana fuzja Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Teatru Dramatycznego w Elblągu, już za kilka dni zostanie rozstrzygnięty. W piątek Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisze program pn. "Centrum Spotkań Europejskich" przygotowany przez WOK. Czy znajdzie się w nim również zapis o połączeniu dwóch instytucji kulturalnych?

Jak twierdzi Jacek Nowiński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu, dokument ten zostałby podpisany już wcześniej, ale ze względu na podróże zagraniczne marszałka Ryńskiego, decyzja przeciągnęła się w czasie.
     - Chcielibyśmy przekroczyć w końcu próg XXI wieku, a nie tkwić w latach 50. - wyjaśnia Jacek Nowiński. - Podpisanie projektu wiąże się z przekazaniem nam pieniędzy, które zostaną wykorzystane na modernizację budynku, m.in. na rozbudowanie sali kinowej i inne prace związane z restrukturyzacją siedziby WOK.
     Nie wiadomo jednak, czy w tych planach ujęty zostanie teatr. Wobec silnego sprzeciwu pracowników elbląskiej sceny władze samorządowe zdecydowały się poważnie rozważyć możliwość ewentualnej fuzji z WOK.
     - Każdy miał prawo złożyć projekt swojego programu, który miałby polepszyć sytuację swojej firmy - mówi Karolina Lichacz, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu. - My złożyliśmy program pn. "Centrum Spotkań Europejskich", który został już wstępnie zatwierdzony przez władze wojewódzkie. Teatr również miał prawo przedstawić swój plan i zrobił to - plan dotyczył modernizacji widowni i dużej sceny. Jednak władzom w Olsztynie zależałoby, tak zresztą jak i nam, na połączeniu w jedną dwóch placówek, które i tak są ze sobą związane technicznie, m.in. węzłami ciepłowniczymi, instalacją elektryczną. Nie wiemy, ile otrzymamy pieniędzy na realizację naszego programu i czy będą one również przeznaczone dla teatru. Bez względu na decyzję władz wojewódzkich dotyczącą fuzji my, po swojej stronie budynku, przeprowadzimy remont i niezbędną konserwację przestarzałego już sprzętu oświetleniowego czy grzewczego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ale wstyd! W Olsztynie wiedzą lepiej co dla Elblążan jest właściwsze. Połączą dwie placówki, a kasy dadzą o 50% mniej! Olsztynianie zawsze nas wykiwają! Gratuluję dyrektorowi WOK, w jego projekcie jest zaoranie placu Jagiellonczyka i posadzenie pietruszki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Huzia na Józia(2001-06-22)
 • Temu miastu potrzebne jest centum własnych spotkań, centrum dla ludzi z tego miasta. władzom i elicie potrzene jest centrum spotkań euejczyków.Arbitralna decyzja o pozbawieniu miasta EOK czy dawniejszego EDEKU spowodowała że mamy Olsztyńską placówkę dla Europejczyków. Może pora oddać Elblągowi co elbląskie i przestać się "sprawować władzę" w nie swoim mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  raper(2001-06-26)
 • Program spotkań europejskich ma służyć zdobyciu pieniędzy z funduszy eurpoejskich - dzięki nim WOK będzie mógł dalej sie rozwijać - bo jestem ciekaw czy urząd miasta stać na utrzymywanie centrum elblaskich spotkań. Raperze jesli masz pomysł to zgłoś sie czy do WOK czy do MDK na pewno z uwagą to rozpatrzą. A tak po za tym czy w Elblagu ktoś wie co zrobić z instytucjami kultury - nawet środowisko nabiera wody w usta. Jacek Nowiński na pomysł, wizję i wie jak je zrealizować, a ma na tyle zmysłu, by nie tracić przy ewentualnej (bardzo wątpliwej) fuzji za duzo pieniędzy. mimo wszystko cieszy mnie zainteresowanie problematyka kulturalną naszego miasta wśród internautów. Myślałem, że w tej sprawie nikt nie ma nic do powiedzenia. No teraz oczekiwałbym więcej madrości w niektórych komentarzach - dotyczy całego serwisu portel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Paweł(2001-07-01)
 • Drogi Pawle, nie możesz oczekiwać więcej niż jest to możliwe. Komentarze na portElu są dokładnie takie jak jego czytelnicy i zarazem mieszkańcy naszego miasta - tzn. czasem lepsi, czasem gorsi. Czasem mądrzejsi, czasem głupsi. Jeśli szukasz samych jedynie słusznych wypowiedzi to musisz sięgnąć do starych numerów Trybuny Ludu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dyzio(2001-07-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywki
Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA