Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowy Plener Artystyczny w Janowie

Elbląg, Międzynarodowy Plener Artystyczny w Janowie
fot. Iwona Czernichowska (nadesłane)

Jezioro Druzno oraz Zespół Pałacowo-Parkowy w Janowie będą tegoroczną inspiracją dla artystów uczestniczących w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Impresje”. Do Janowa przyjechali artyści z różnych stron kraju i świata, z różnym dorobkiem artystycznym, w różnym wieku. Połączyła ich wspólna pasja - umiłowanie sztuki.

Plener rozpoczął się w niedzielę (12 września) i potrwa do 18 września. Organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Biorą w nim udział artyści z Polski (z Nowego Targu, Krakowa, Katowic, Torunia, Warszawy, Gdańska, Elbląga) i zagranicy ( ze Szwecji, Niemiec, Ukrainy).
— W jednym czasie i przestrzeni spotkali się twórcy znani i uznani (plastycy, fotograficy, poeci) oraz młodzi adepci sztuki - wyjaśnia Teresa Miłoszewska, organizatorka pleneru - Wśród nich są również osoby niepełnosprawne, posiadające dorobek artystyczny. Tygodniowy plener, wspólne obcowanie i tworzenie, wieczory poetyckie, warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, z pewnością zaowocują różnorodnością prac.
     Plener po raz pierwszy odbywa się w Janowie koło Elbląga. Poprzednie dwie edycje realizowane były w Kątach Rybackich.
     - Pomyśleliśmy, że tym razem inspiracją dla artystów będą okolice jeziora Drużno. Tak trafiliśmy do Pałacu w Janowie. To miejsce niezwykle urokliwe. - mówi Teresa Miłoszewska - Każdy ma tu swoją przestrzeń, jest mnóstwo zakamarków w samym pałacu oraz stajni, która ma kilka pięter. Zachwyca nas też pałacowy park ze starymi drzewami. W cieniu prawie 150-letniego buku, w samym środku parku tworzą malarze. Poeci szukają miejsc ustronnych, z dala od grupy. Fotograficy ruszyli w plener, w leśne zarośla oraz nad jezioro Drużno. Wspaniałą atmosferę stwarzają nam gospodarze, państwo Czernichowscy.
     Efekty twórczego klimatu, sprzyjającego plenerowym artystom będzie można obejrzeć na zakończenie pleneru w Janowie oraz w trakcie IV Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, w listopadzie w Galerii Nobilis CSE „Światowid”. Organizatorzy planują również wydanie publikacji poplenerowej.
     
     Międzynarodowy Plener Artystyczny "Impresje" realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”, uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety dziecięce
Fototapety z pejzażami
Fototapety ze sportami