Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ministerstwo wsparło muzeum

Elbląg, Ministerstwo wsparło muzeum Przykłady lokalnych wyrobów fajansowych, znalezione podczas badań archeologicznych w Elblągu. (Fot. nadesłane)

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu uzyskało wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki ministerialnym pieniądzom wydana zostanie publikacja dr. Mirosława Marcinkowskiego o wyrobach z fajansu pomorskiego, odnalezionych podczas badań archeologicznych na elbląskim Starym Mieście.

W mijającym roku Mirosław Marcinkowski z elbląskiego muzeum obronił w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego rozprawę doktorską „Fajans pomorski ze Starego Miasta w Elblągu”. Promotorem jego pracy był prof. dr hab. Leszek Kajzer. Po udanej obronie, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu, dysponujące bazą zabytków archeologicznych opisanych w pracy, aplikowało do ministerstwa o pomoc w wydaniu jej w formie książki z funduszy wspierania nauki. Wniosek został zaakceptowany i w połowie przyszłego roku możemy spodziewać się publikacji.
     - Będzie to pierwsze w Polsce tak obszerne opracowanie, dotyczące lokalnych, pomorskich wytwórni fajansu – zapowiada dr Mirosław Marcinkowski. – Ze względu na to, że temat cieszy się sporym zainteresowaniem fachowców, wydanie tej pracy jako książki znacznie upowszechni wiedzę o ceramice na Pomorzu i elbląskich wykopaliskach w tym zakresie.
     Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało się pokryć większą część kosztów wydania książki, dofinansowując ją jako działalność upowszechniającą naukę. Publikacja przygotowana zostanie w kilkuset egzemplarzach, w formacie albumowym, z dużą liczba ilustracji. Część nakładu trafi do archeologów i muzeów, zajmujących się ceramiką, część zaś do wolnej sprzedaży.
Tomek Gliniecki, MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ciekawe ile mają pieniędzy na to wydanie, o ile wiem opłacalne jest wydanie 1 tys. egzemplarzy, a nie 350 sztuk jak widnieje w przetargu, czy nie szkoda pieniędzy na tak mały nakład ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-22)
 • Pewnie znów wybiorą do realizacji Bydgoszcz, lub inne miasto, byle nie Elbląg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-22)
 • To są kompleksy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-23)
 • Początkowo, jak zobaczyłem tytuł, pomyślałem, że ministerstwo dało kasę na. .. ne wiem, rozubudowanie muzeum, na jakies badania, na powiększenie zbioru, na cokolwiek. Zaskoczka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  iToWielka(2010-12-23)
 • Co do realizacji -obowiązuje ustawa i musi by przetarg. Jak elbląska firma da niższe koszty to wygra. Proste. tutaj instytucje samorzadowo-państwowe nie mogą sobie samemu wybierac. a nakład? No cóż, tyle dostali i tyle moga wydac - wlicz w to wszystkiekoszty przygotowania, opracownaia, projektu i składu. Czy 1 tys egz by sie sprzedał w EB? wątpię. i tylko sie cieszyc ze zdobyli pieniądze. Gratulacje. Swoja droga smutne - rze muzeum nie ma swoich pieniedzy na wydawnictwa własne i musi szukac w ministerstwie a nie ma na ulotki i wydawnictwa własne z własnych funduszy - to przeciez tez element promocji miasta, zwłaszcza z takimi zbiorami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Winter(2010-12-23)
 • Ministerstwo wspiera Elbląg a olsztyn dostaje pieniądze dla wszystkich na całe województwo a wydaje na zasrane mazury. Kiedy się wreszcie udławią i rozpadnie się ten wrzód te województwo do którego trzeba dopłacać. Czy Rząd RP nie widzi tego cyrku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  meloman(2010-12-23)
 • kryteria i punktowanie w przetargach jest przecież różne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-23)
 • Ale kryterium przetargowym nie może by miejsce/siedziba firmy. obecnie nawet jakby wystartowała firma z Portugalii to tez moze wygra jak wykaże doświadczenie i odpowiednią cenę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Winter(2010-12-23)
 • jeśli kryterium jest 100% cena, to tak jest rzeczywiście, ale w innych przypadkach liczy się wola i chęć, lub niechęć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III