Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mistrzowie Elbląskiej Ligi Tańca

 
Elbląg, Mistrzowie Elbląskiej Ligi Tańca fot. nadesłana
Rek

W piątek, 16 grudnia w sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbył się drugi i ostatni turniej w ramach przedsięwzięcia Elbląska Liga Tańca. Turniej jednocześnie był podsumowaniem ośmiomiesięcznego programu, którym objęte zostały trzy klasy z elbląskich szkół podstawowych – SP 9, SP 18 i SP 19.

Łącznie w projekcie udział wzięło 72 dzieci, które w szkolnych salach gimnastycznych w trakcie roku szkolnego uczyły się tańców standardowych i latynoamerykańskich. Piątkowy turniej rozpoczął się uroczystym przemarszem wszystkich uczestników. Wszystkich zgromadzonych, czyli dzieci, dyrekcję szkół, nauczycieli oraz rodziców i bliskich tancerzy przywitał dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i jednocześnie trener Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Antoni Czyżyk. Następnie dzieci z SP 9 zaprezentowały poloneza, którego przygotowały jako niespodziankę dla publiczności. Organizatorzy nie byli dłużni i również przygotowali niespodziankę w formie pokazu tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Karola Ledwosińskiego i Aleksandry Ławrynowicz.
     Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja o tytuł mistrzów Elbląskiej Ligi Tańca. Każda klasa występowała w osobnej prezentacji i tańczyła taki sam zestaw tańców: walca angielskiego, walca wiedeńskiego, sambę, cha-chę i jive. Dzieci prezentowały się przed trzyosobową komisją sędziowską.
     Spośród wszystkich uczestników zostało wyłonionych sześć najlepszych chłopców i sześć najlepszych dziewczynek. Każda klasa miała finalistów. Poniżej wyniki:
     
     I miejsce – Bartosz Woliński z SP 9
     I miejsce – Krzysztof Czarnecki z SP 19
     I miejsce – Kornelia Wasiłyszyn z SP 9
     I miejsce – Patrycja Jankowska z SP 19
     
     II miejsce – Aleks Grzelak z SP 18
     II miejsce – Tymon Wrzos z SP 18
     II miejsce – Zuzanna Ilska z SP 19
     II miejsce – Emilia Waluszkiewicz z SP 18
     
     III miejsce – Oskar Beczkowski z SP 9
     III miejsce – Krzysztof Samol z SP 9
     III miejsce –Miriam Majewska z SP 18
     III miejsce –Julia Jaroszewska z SP 9
     
     Finaliści otrzymali medale, a dzieci, które zdobyły pierwsze miejsca – puchary. Każdy uczestnik otrzymał także upominek. Na ręce wychowawczyń każdej klasy zostały wręczone puchary za udział w ośmiomiesięcznym projekcie.
     
              Elbląska Liga Tańca została zrealizowana w ramach zadania pod nazwą „Taniec – moja dyscyplina sportu” dofinansowanego przez Urząd Miejski
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA