Piątek 15-02-2019, imieniny Faustyna, Jowity
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mocni w gębie już w Gimnazjum

Po raz trzeci uczestnicy międzygimnazjalnego konkursu krasomówczego „Mocni w gębie” mieli okazję zmierzyć się z trudną sztuką wygłaszania przemówień. 20 marca w Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu uczniowie prezentowali swoje przemyślenia na jeden z zaproponowanych przez organizatorów tematów.

W konkursie wzięło udział 16 uczestników z czterech gimnazjów elbląskich: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Zespołu Szkół Pijarskich oraz Gimnazjum w Stankowie i Gimnazjum w Młynarach.
     Wybór tematów był duży, a największym powodzeniem cieszyły się następujące:
     - „Trzeba zawsze pamiętać o pasji: bez pasji nie ma sztuki.” (W. Kurczok)
     - „Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać” (A. de Saint Exupery)
     - „Czuwaj - kiedy światło na górach daje znak - Wstań i Idź.”(Z. Herbert)
     - „Muzyka nie tylko daje nam ukojenie i dostarcza rozrywki. Jest czymś więcej. Można poznać człowieka po muzyce, jakiej słucha”. (P. Coelho).
     Każdy z mówców zaprezentował inny punkt widzenia, odwołując się do różnych przykładów z literatury, historii i własnych doświadczeń.
     Jury w składzie: Marlena Derlukiewicz - doradca metodyczny z W-MODN oraz Irena Adamiak - aktorka Teatru im. A. Sewruka w Elblągu miało bardzo duży problem, gdyż poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Ostatecznie zdecydowano, że 1. miejsce przypadnie Krzysztofowi Kisielowi z Gimnazjum w Młynarach, 2. - Marcie Gałuszewskiej z Gimnazjum nr 3 w Elblągu, 3. - Magdalenie Hasiurze, również z „trójki” i 4. - Magdalenie Sztumskiej z Gimnazjum w Młynarach. Pięciu mówców otrzymało wyróżnienia.
     

 


     Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu. Organizatorzy - nauczycielki z Gimnazjum nr 4: Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Barbara Magoń i Anna Trykowska - dziękują opiekunom, którzy wspaniale przygotowali uczestników konkursu: - Bardzo dojrzałe ujęcie tematów sprawia, że planujemy w przyszłości przedstawić przemyślenia nastolatków w formie broszury. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i dojrzałości. Zadowoleniem napawa nas fakt, że już wśród gimnazjalistów są tak świetni oratorzy.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
Polar z haftem