UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy”

„Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy”

Słowa Williama Szekspira będą mottem konkursu krasomówczego organizowanego 13 sierpnia, o godz. 10 dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Istotą konkursu jest jak najpiękniej opowiedzieć o swoim regionie, wykorzystując wiedzę historyczną oraz krajoznawczą.

- Jeśli nie krępują cię wystąpienia przed publicznością lub jeśli krępujesz się, a chcesz przełamać swój strach to zapraszamy cię do wzięcia udziału w konkursie krasomówczym, który odbędzie się 13 sierpnia, o godz. 10.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – mówi Marta Derlukiewicz z CSE „Światowid”.
       Prezentacja konkursowa powinna przedstawiać walory regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ludzi ciekawych.
       - Warto zwracać uwagę dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego i rozbudzanie wśród nich zamiłowania do pięknego mówienia. Zadaniem konkursu będzie również rozbudzanie zainteresowań oraz zachęcanie do poznawania własnego regionu – dodaje Marta Derlukiewicz.
       Regulamin konkursu można znaleźć na stronie. Tam też dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Osoby, które chcą powalczyć o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego krasomówcy muszą wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczenia do CSE „Światowid” mieszczącego się na placu Jagiellończyka 1 w Elblągu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca 2015 r.
       Na najlepszych czekają talony na zakupy oraz możliwość zaistnienia na scenie podczas pikniku ortograficzno-językowego, który odbędzie się we wrześniu w Elblągu.
      
      
Konkurs krasomówczy realizowany jest w ramach projektu „Ojczysty się liczy!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem